InPost Francja Paczkomaty

InPost, właściciel sieci paczkomatów – rozpoczął współpracę z Mercialys – francuską spółką odpowiedzialną za zarządzanie najważniejszymi centrami handlowymi.

Tym samym francuscy konsumenci zyskają możliwość wygodnego odbioru towarów w ramach usługi Village.Services. W pierwszej fazie projektu będzie ona dostępna w gminie Clermont-Ferrand. W najbliższym czasie we Francji uruchomionych zostanie 50 Paczkomatów InPost, a docelowo – do końca 2016 roku – sieć liczyć będzie aż 2,5 tysiąca maszyn zlokalizowanych we wszystkich regionach kraju.

Terminale w galeriach handlowych

Village.Services to innowacyjne rozwiązanie wprowadzane przez Mercialys w ramach nowej koncepcji biznesowej. Jego celem jest zapewnienie klientom centrum handlowego Nacarat w miejscowości Clermont-Ferrand komfortowego dostępu do najważniejszych codziennych usług w jednej dogodnej lokalizacji.

InPost Francja paczkomat
Paczkomat działający we francuskiej gminie Clermont-Ferrand

W projekcie Village.Services istotną rolę pełnić będą Paczkomaty InPost, które umożliwią konsumentom wygodny odbiór towarów i komfortowe nadawanie przesyłek w trybie 24/7. Pierwszy terminal w ramach usługi udostępniony zostanie na terenie galerii handlowej już 18 listopada.

Odbiór w systemie click & collect

„Uruchomienie pierwszego paczkomatu we współpracy z Mercialys ma znaczenie szczególne – pokazuje bowiem nasze stałe zaangażowanie w rozwój najbardziej komfortowych usług dla klientów m.in. centrów handlowych. Jesteśmy liderem w obszarze automatycznych dostaw za pomocą urządzeń click & collect, a naszą niekwestionowaną pozycję podkreśla fakt, że z naszych rozwiązań korzystają najwięksi gracze z bardzo wielu branż – m.in. rynku detalicznego i sektora logistycznego” – mówi Olivier Binet, CEO of InPost France.

We Francji Grupa Integer.pl współpracuje m.in. z operatorem logistycznym Colis-Privé. Ekspansja Paczkomatów InPost obejmie docelowo większość kraju, w którym stanie łącznie 2,5 tysiąca maszyn w ciągu dwóch lat. Rewolucyjne terminale w znacznej liczbie pojawią się m.in. w największym francuskim regionie – Île-de-France – w której mieści się np. departament paryski.

InPost w Wielkiej Brytanii

Zasięg Paczkomatów InPost dynamicznie zwiększa się także na innych europejskich rynkach. W Wielkiej Brytanii – dzięki współpracy z Transport for London, londyńskim zarządcą metra – InPost uruchomił już terminale m.in. na parkingu przy stacji metra Buckhurst Hill oraz na dworcu autobusowym Victoria Station. W wyniku umów partnerskich innowacyjne urządzenia pojawiły się na Wyspach także w sieci supermarketów Morrisons oraz sklepów Toys R Us.

Paczkomaty InPost w znaczącym stopniu zwiększą również elastyczność dostaw konsumentom korzystającym z oferty czołowych podmiotów rynku logistycznego i sektora e-commerce w Wielkiej Brytanii, takich jak: MetaPack oraz P4D. Dynamicznie przebiega także ekspansja Paczkomatów InPost we Włoszech i w Hiszpanii.