Unia Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych
Unia Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych

2 grudnia 2014 r. o godz. 9:30 w hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Unii Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych.

– Tematyka spotkania poświęcona będzie przede wszystkim problemom branży, wynikającym z sytuacji tzw. “rynku najemcy”. Członkowie Stowarzyszenia będą kontynuować dyskusję nad koncepcją rozwoju rynku centrów handlowych w Polsce oraz dążyć do odpowiedzi m.in. na pytania: jak powinno rozkładać się ryzyko inwestycyjne w obszarze centrum handlowego oraz czy deweloper ma być odpowiedzialny za to, że do lokalu najemcy nie przychodzą klienci – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Robert Szczepanek, radca prawny, założyciel Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm.

Podczas spotkania poruszane będą również zagadnienia związane z dalszym rozwojem Stowarzyszenia, rozszerzeniem jego dotychczasowej działalności, podjęciem decyzji o zmianach organizacyjno-prawnych Unii Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych oraz powołaniem do życia Sądu Arbitrażowego orzekającego w oparciu o zasady określone w kodeksie dobrych praktyk, nad którym obecnie pracują specjaliści zrzeszeni w UDNK. Przedstawiciele Unii Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych opowiedzą także o udziale Stowarzyszenia w procesie legislacyjnym i pracach nad zmianą niekorzystnych przepisów prawa, które ograniczają deweloperów w procesie realizacji inwestycji.

Uczestnikami spotkania będą członkowie Stowarzyszenia, a także znani deweloperzy, konsultanci i specjaliści związani z nieruchomościami komercyjnymi w naszym kraju. Patronem merytorycznym spotkania jest Retailnet.pl portal centrów handlowych.

– Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu, wszystkich tych z Państwa, którzy nie otrzymali jeszcze zaproszenia, a którzy są zainteresowani wstąpieniem do naszej organizacji. Aby zgłosić swój udział w spotkaniu prosimy o kontakt z przedstawicielem UDNK Pawłem Dubisem: e-mail [email protected] tel.: 533 337 433. Udział w Stowarzyszeniu nie wiąże się z obowiązkiem uiszczania jakichkolwiek składek – dodaje Robert Szczepanek.

Szczegółowy plan spotkania znajduje się na stronie internetowej http://www.udnk.pl/zaproszenia