Intermarché Super

Drugi sklep Intermarché w Piekarach Śląskich rozpocznie oficjalnie działalność 20 listopada. Supermarket zlokalizowany będzie na terenie galerii marcredo Center Piekary Śląskie, przy skrzyżowaniu ulic Karola Miarki oraz DW911. Całkowita powierzchnia sprzedaży wynosić będzie 1337 metrów kwadratowych. Na klientów czekać będzie 250 miejsc parkingowych.

Inwestycja tej sieci spożywczej przyniesie regionowi wiele korzyści. Oprócz 58 miejsc pracy, w związku z bezpośrednią rejestracją punktu sprzedaży w Piekarach Śląskich, do kasy gminy będzie trafiać podatek dochodowy od osób prawnych oraz od nieruchomości. Firma rozwijać będzie również współpracę handlową z lokalnymi dostawcami, których produkty będą miały szansę znaleźć się w ofercie sprzedażowej marketu.

– Wielu mieszkańców miasta i okolicy dobrze zna ofertę naszej sieci, gdyż będzie to już drugi punkt sprzedaży Intermarché w Piekarach Śląskich. Będziemy codziennie zaopatrywać klientów w świeże i wysokiej jakości produkty, zatem mamy nadzieję, że nasza placówka będzie chętnie odwiedzana przez mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości – podkreślają Magdalena i Piotr Rogowscy, właściciele supermarketu w Piekarach Śląskich.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 250 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi. Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 211 supermarketów Intermarché i 103 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w trzech magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie ponad 13 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii, Bośni i Hercegowinie oraz Serbii. W 2013 r. obroty Grupy Muszkieterów w Polsce wyniosły 4,89 mld złotych. W tym samym czasie Grupa w całej Europie wygenerowała obroty na poziomie niemal 40 mld euro.