płatności internetowe online

WoraPay, mobilny system płatności, oferuje innowacyjną usługę dla segmentu e-commerce.

Usługa stanowi alternatywę dla takich systemów płatności on-line jak PayPal czy płatności za pomocą kart. By móc korzystać z nowej usługi w systemie WoraPay należy na swoim telefonie zainstalować aplikację bankową typu e-wallet: WioPay.

Prosty system autoryzacji

Idea usługi polega na tym, że konsument po dokonaniu zakupu on-line potwierdza go wpisując swój numer telefonu w panelu zatwierdzającym nabycie danego towaru. Jest to o tyle wygodne, że nie musi on już podawać numeru karty kredytowej. Po dokonaniu zakupu aplikacja ze sklepu internetowego wysyła rachunek na podany wcześniej numer telefonu następnie jest on odczytywany przez aplikację WioPay zainstalowaną w telefonie. Jedyne co musi zrobić klient to potwierdzić transakcję lub zrezygnować z zakupu.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=kUTZnQAOWvw[/fve]

Nowa usługa jest dobrym rozwiązaniem w momencie gdy nie dysponujemy żadną gotówką, a chcemy zakupić jakiś produkt w sklepie on-line Dzięki nowej usłudze możemy podać numer telefonu osoby dokonującej za nas zapłaty i to na jej telefon zostanie wysłany rachunek. Jedyne co musi zrobić osoba za nas płacąca, to potwierdzić transakcję.

Płatności przy odbiorze

Wielu klientów nadal preferuje płatność przy odbiorze. Nowa usługa w systemie WoraPay posiada rozwiązanie także dla tego typu metody płatności. W momencie dostarczenia przesyłki przez kuriera, przy pomocy telefonu komórkowego odbiorca może zeskanować etykietę z kodem QR znajdującą się na paczce, lub kod kreskowy przesyłki. W zamian rachunek trafiłby do aplikacji WioPay i należałoby go już tylko zatwierdzić. Jest to idealne rozwiązanie dla firm kurierskich czy sklepów dostarczających żywność do domu, a także dobra alternatywa dla płatności gotówką przy odbiorze.

Nowa usługa systemu WoraPay stanowi dobrą alternatywę dla istniejących już możliwości płatności online. Podstawowym jego celem jest usprawnienie zakupów dokonywanych w sklepach online. Nowa usługa jeszcze bardziej skróci czas transakcji i usprawni ją dzięki możliwości zapłaty przy pomocy telefonu komórkowego bez użycia karty kredytowej.

Portfele mobilne

WoraPay – to mobilny, zdalny system płatności stworzony dla instytucji finansowych i portfeli mobilnych, który umożliwia płacenie za towary i usługi tysiącom użytkowników. Firma została założona przez Aurimasa Bakasa, Vaidasa Adomauskasa i Nerijusa Celkonasa na Litwie w 2012 roku. System WoraPay jest używany przez mobilne portfele takie jak Paysera, Medicions Bank, Moblet, WioPay, a także inne instytucje finansowe i aplikacje w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku WoraPay powiększyła część funduszy dzięki Entrée Capital.