Forum Radunia
Forum Radunia

Firma Multi Corporation, zarządca siedmiu centrów handlowych w różnych miastach Polski i deweloper Forum Radunia w Gdańsku, podpisała pakietową umowę z firmą AmRest na wynajem powierzchni pod restauracje w swoich flagowych centrach handlowych: Forum Radunia i Magnolia Park.

W powstającym obecnie gdańskim kompleksie Forum Radunia, którego otwarcie planowane jest na 2017 rok, AmRest wynajął łącznie ponad 400 mkw. w rejonie foodcourtu na 2 piętrze, gdzie wprowadzi 3 swoje marki: Pizza Hut zajmie lokal o powierzchni 219 mkw., Burger King – 92 mkw. oraz KFC – 111 mkw. Forum Radunia, które zaoferuje 62 tys. mkw. powierzchni najmu w doskonałej i świetnie skomunikowanej lokalizacji w centrum Gdańska, cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i jest jednym z najciekawszych projektów, których oddanie planowane jest w najbliższych latach.

W Magnolia Park, wiodącym wrocławskim centrum handlowym, które obecnie jest w trakcie rozbudowy, restauracje sieci AmRest zajmą łącznie ponad 600 mkw. na 1 piętrze galerii. Jeszcze w tym roku zacznie tam działać restauracja KFC, która ulokuje się na powierzchni 154 mkw. W 1 kwartale 2015 r., w rozbudowanej części centrum, w lokalu o powierzchni 287 mkw. otworzy się Pizza Hut. Dodatkowo na terenie nowego foodcourtu zostaną otwarte restauracje Burger King (128 mkw.) oraz Pizza Hut Express (70 mkw.), których otwarcie przewidziane jest na 3 kwartał 2015 roku.

– Komercjalizacja naszych flagowych projektów, tj. wrocławskiego Magnolia Park i gdańskiej Raduni, nabiera coraz większego tempa. Są to projekty, o które często pytają potencjalni najemcy, a wśród nich również firmy, które jeszcze nie są obecne na naszym rynku. Bardzo cieszy nas podpisanie umów z AmRest i wprowadzenie ich najpopularniejszych marek do naszych centrów. Z jednej strony jest to kolejny dowód, że doświadczeni gracze na rynku widzą olbrzymi potencjał naszych obiektów, a z drugiej strony obecność tak znanych i lubianych brandów restauracyjnych dodatkowo zwiększy atrakcyjność centrów handlowych, za których komercjalizację odpowiadamy. Wciąż prowadzimy ciekawe rozmowy z nowymi najemcami, starając się dopasować ofertę centrów do lokalnego rynku, właśnie po to, aby korzyści odnosiły obydwie strony – my jako zarządca, ale przede wszystkim nasi najemcy – mówi Małgorzata Słowik, dyrektor leasingu Multi Poland.

Multi Corporation to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to paneuropejska platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu.

Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą ponad 60 centrów handlowych, które rocznie odwiedza ponad 330 milionów klientów. Wydają oni 3,2 miliarda euro w skali roku na zakupy w ponad 5 200 sklepach i restauracjach oraz na rozrywkę. Multi zatrudnia ponad 500 pracowników w swoich spółkach zajmujących się zarządzaniem centrami handlowymi i ich obsługą oraz zarządzaniem aktywami i realizacją projektów. Firma prężnie działa w 12 krajach europejskich, w tym w Turcji, gdzie jest największym właścicielem oraz zarządcą centrów handlowych. Opracowaniem koncepcji obiektów realizowanych przez Multi i projektowaniem przestrzeni miejskich zajmuje się należąca do firmy pracownia T+T Design.