Telefony komorkowe raport ericsson

65-70% wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku było smartfonami – wynika z najnowszego raportu szwedzkiej firmy Ericsson.

Raport Mobility Report pokazuje, że technologia komórkowa wciąż rozpowszechnia się w zawrotnym tempie. 90% światowej populacji będzie posiadało telefon komórkowy przed 2020 rokiem.

Azja liderem

Najwięcej nowych abonamentów mobilnych przyrasta w Indiach i Chinach – kolejno 18 i 12 mln w samym tylko trzecim kwartale 2014 roku. W 2014 roku na całym świecie pojawiło się 800 mln nowych kart SIM działających na smartfonach. Całkowita liczba kart SIM w smartfonach to obecnie 2,7 mld sztuk. Ericsson prognozuje, że w 2020 roku liczba ta osiągnie poziom 6,1 mld sztuk.

Ericsson raport wykres

„Spadająca cena urządzeń mobilnych w połączeniu z poprawą ich użyteczności oraz rozwojem zasięgu sieci, to główne przyczyny rosnącego globalnego fenomenu jakim jest telefonia komórkowa, która niebawem będzie dostępna dla zdecydowanej większości ludzi, niezależnie od ich wieku i miejsca zamieszkania” – powiedziała Rima Qureshi, wiceprezydent i szef strategii w firmie Ericsson.

„Ericsson Mobility Report pokazuje, że w 2020 roku będziemy ze sobą połączeni, jak nigdy wcześniej” – dodaje Qureshi.

Internet mobilny

Wzrost liczby smartfonów na świecie nabiera dynamiki – stanowiły one ponad 65% wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku (rok wcześniej było to tylko 55%).

Ericson wykres raport

Mimo rosnącego tempa sprzedaży smartfonów, raport firmy Ericsson wskazuje, że wciąż istnieje przestrzeń do wzrostu w tym obszarze. Smartfony odpowiadają obecnie tylko za 37% wszystkich działających na świecie kart SIM. Co oznacza, że wielu użytkowników nie wybrało jeszcze bardziej zaawansowanych i ułatwiających korzystanie z internetu telefonów.

https://www.youtube.com/watch?v=rLeWQ9vy89M

Oferta firmy Ericsson obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson, a z połączeń korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Firma działa w ponad 180 krajach i zatrudnia przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld koron szwedzkich (ok 100 miliardów złotych).