Targi MAPIC
Targi MAPIC

Prawie 300 najemców, deweloperów, inwestorów i przedstawicieli agencji doradczych wzięło udział w party na łodzi, która zacumowała w Cannes pod banderą Gemini Park i Retailnet.pl. Była to równocześnie oficjalna premiera nowego projektu przygotowywanego przez Gemini Holding, czyli Gemini Park Tychy.

– Jestem pod wrażeniem waszego optymizmu. Pamiętam rok 2009 i lata następne, gdy pojawiały się wątpliwości, obawy co do przyszłości rozwoju naszego rynku. Dzisiaj takie obawy odeszły w niepamięć – mówił Rafał Sonik, prezes Gemini Holding.

[fve]https://vimeo.com/112366608[/fve]

– Rozmowa, dochodzenie do consensusu w oparciu o dialog, to fundament naszej cywilizacji, cywilizacji śródziemnomorskiej. Życzę wiec Państwu by właśnie tutaj, w tym miejscu, ten dialog zbliżał was do tego consensusu – mówił Radosław Rybiński, wydawca portalu Retailnet.pl.

Rafał Sonik i Radosław Rybiński na MAPIC
Rafał Sonik i Radosław Rybiński na MAPIC

Polskie party, odbywające się w przeddzień rozpoczęcia targów MAPIC, było okazją do premiery Gemini Park Tychy.

Gemini Park Tychy to najnowszy projekt i trzecia z kolei inwestycja Gemini Holding. Po raz pierwszy obiekt został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji targów Shopping Centre Forum 2014 i cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony najemców.

Nowe Centrum Handlowe Gemini Park będzie miało ok. 36 tys. mkw. GLA i będzie zlokalizowane w jednym z większych miast aglomeracji śląskiej, w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum ponad 100-tysięcznych Tychów, a także w bliskim sąsiedztwie takich miast jak Gliwice, Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice.  Obiekt położony będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Gdańskiem, Toruniem, Łodzią czy Cieszynem. W bezpośrednim zasięgu obiektu (do 10 min. pieszo) znajdzie się ponad 70 tys. osób, a do 40 min. jazdy samochodem – aż ponad 2,3 mln potencjalnych klientów.

Rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego Gemini Park Tychy planowane jest na początek przyszłego roku, zaś otwarcie obiektu – na pierwszy kwartał 2017 roku. Za wynajem powierzchni komercyjnych w obiekcie będzie odpowiadać firma CBRE.