Stop.Shop. w Żarach
Stop.Shop. w Żarach

Immofinanz Group, 20 listopad otworzyła swój czwarty już park handlowy pod marką parasolową Stop.Shop. w Polsce. Obiekt w Żarach posiada łączną powierzchnię wynajmu na poziomie 3,350 mkw., a wśród jego najemców możemy wyróżnić takie marki jak Natura, KiK, CCC, Deichmann, Pepco, Martes Sport, czy Empik. Park handlowy w Żarach to po Stop.Shop. w Kętrzynie oraz centrum handlowym Vivo! w Pile, już trzecie otwarcie obiektu handlowego Immofinaz w 2014 roku.

– Żary to miasto, które idealnie wpisuje się w naszą koncepcję Stop.Shop., tj. unikalnych i wyjątkowych parków handlowych zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy zadowoleni, że zrealizowaliśmy naszą inwestycję w założonym czasie i możemy w dniu dzisiejszym oddać ten obiekt do użytku mieszkańców miasta – mówi Eduard Zehetner, prezes Immofinanz Group. – To jak duże znaczenie dla Immofinanz ma Polska potwierdza fakt, że to już trzecie w tym roku nasze otwarcie w sektorze nieruchomości handlowych. Stanowi to doskonałą podstawę dla kolejnych otwarć, które planujemy w roku 2015 – dodał Eduard Zehetner.

Nowo otwarty żarski Stop.Shop., o łącznej powierzchni 3,350 tys. mkw., zlokalizowany jest przy ul. Przeładunkowej 7 – obok supermarketu Kaufland. Swoim zasięgiem obejmuje on ponad 103 tys. mieszkańców (przy założeniu około 30 minut czasu jazdy). Odpowiedni dobór najemców objął zarówno międzynarodowe, jak i krajowe marki handlowe. Wśród nich wymienić można: Natura, KiK, CCC, Deichmann, Pepco, Martes Sport czy Empik. W dniu otwarcia poziom wynajmu parku handlowego wynosi ok. 80 proc. Aktualnie zawierane są kolejne umowy z najemcami, którzy chcą otworzyć swoje sklepy w Stop.Shop.. Żary.

Od początku 2014 roku Immofinanz zrealizował trzy otwarcia w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce. Dotyczą one otwarcia Stop.Shop. w Kętrzynie oraz Żarach, a także centrum handlowego Vivo! w Pile. Rok 2015 zapowiada kolejne. Na liście otwarć znajdują się centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie, parki handlowe Stop.Shop. w Świnoujściu oraz Szczytnie, a także drugie centrum handlowe Vivo!, położone w Stalowej Woli.

Elastyczna koncepcja marki Stop.Shop. bazuje na parkach handlowych w małej odległości od skupisk ludności o wielkości od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 2,5 tys. mkw. do 15 tys. mkw. Stop.Shop.-y oferują swoim gościom także przestronny parking, optymalny dostęp do sieci transportowych i wysoką funkcjonalność dzięki atrakcyjnej mieszance najemców międzynarodowych i krajowych. Na portfel nieruchomości typu Stop.Shop. należących do Immofinanz aktualnie składa się 52 parków handlowych w 6 krajach.