Sklep Greenpoint
Sklep Greenpoint

Krakowska spółka Fandango właściciel marki Greenpoint wkrótce otworzy swój sklep w Białej Podlaskiej. Sklep zlokalizowany będzie w centrum handlowym Rywal, w którym zajmie około 77 mkw. Otwarcie sklepu odbędzie się 21 listopada. Spółka planuje kolejne otwarcia w centrach handlowych.

Spółka w tym roku otworzyła już kilka sklepów własnych, m.in. w Brodnicy (Galeria Brodnica), Siedlcach, w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce, w Galerii Brama Mazur, w Jastrzębiu Zdroju (Galeria Jastrzębie), w Galerii Warmińskiej w Olsztynie oraz w Galerii Inbag w Bartoszycach.

Marka Greenpoint funkcjonuje na polskim rynku od 2002 roku. Obecnie pod jej szyldem działa 75 salonów, z czego większość to sklepy własne, 20 franczyzowych oraz kilka typu outlet. Wyłącznym dystrybutorem marki jest krakowska spółka Fandango Poza sprzedażą tradycyjną firma prowadzi od 2012 roku sklep internetowy www.greenpoint.pl.

Spółka Fandango w 2005 roku wprowadziła system franczyzowy i obecnie 30 proc. sklepów sieci jest prowadzona przez partnerów franczyzowych. W tym roku otwarto sklepy franczyzowe:  w Łukowie oraz w Galerii Rynek w Tomaszowie.

Średnia powierzchnia sklepów sieci Greenpoint to od 80 do 120 mkw. Sklepy marki otwierane są przede wszystkim w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Sieć jest zainteresowana atrakcyjnymi lokalizacjami w centrach handlowych, przy głównych ulicach handlowych o dużym przepływie klientów (wtedy lokal musi być usytuowany na parterze z witryną i wejściem od strony głównego ciągu komunikacyjnego).