Sklep internetowy Tesco

Tesco zwiększa zasięg terytorialny swojego sklepu internetowego o Gdańsk, Pruszcz Gdański, Rumię i Wejherowo oraz kilka innych mniejszych miejscowości wokół Trójmiasta.

Na terenie Trójmiasta Tesco dostarcza zakupu zamówione przez internet już od dwóch lat. Dotychczas sieć obejmowała swoją usługą Ezakupy obszar Gdyni i Sopotu. Jak zapowiada siećw komunikacie, od 19 listopada 2014 zakupy w Tesco przez internet będą mogli zamawiać również mieszkańcy Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Wejherowa, Rumii oraz innych mniejszych miejscowości. Łącznie liczba klientów z rejonu Trójmiasta, którzy objęci są usługą Ezakupy, liczy ponad milion osób.

Większe zaplecze logistyczne

Możliwość zamawiania przez internet Tesco wprowadziło na Pomorzu w 2012 roku. Dostawy realizowane były ze sklepów stacjonarnych, w tym przypadku z hipermarketu znajdującego się w Gdyni. Teraz logistykę dostaw zamówień internetowych wesprze sklep położony w Gdańsku. Obsłuży on dodatkowe 580 tysięcy osób.

Aby obsłużyć klientów zamieszkujących nowe rejony zatrudnionych zostanie 37 nowych osób, które będą zajmowały się kompletowaniem i dostarczaniem zamówień ze sklepu.

Kolejny region zamawia online

Pod koniec października Tesco poszerzyło zasięg usługi Ezakupy również na Śląsku. Zamówienia online realizowane są w: Tychach, Bytomiu, Mysłowicach, Siemianowicach, Jaworznie, Oświęcimiu, Piekarach oraz kilku innych mniejszych miastach. Na Śląsku Tesco obsługuje przez internet ok. dwóch milionów klientów.

Ezakupy w tym regionie ruszyły również w 2012 roku i podobnie jak w innych częściach Polski realizowane są ze sklepów stacjonarnych w Gliwicach i Rudzie Śląskiej. Dostawy realizowane są za pomocą floty 19 samochodów dostawczych, zatrudnionych zostało 150 nowych osób. Obecnie co cztery minuty kolejny mieszkaniec regionu Górnego Śląska odbiera zakupy zamówione w sklepie internetowym Tesco.

Rozwój sieci stacjonarnej

W Trójmieście Tesco inwestuje również w rozwój sieci stacjonarnej. Hipermarket w Gdyni przy ul. Kcyńskiej przekształcony został w Tesco Extra. Sklepy te posiadają szerszą ofertę niż “zwykłe” hipermarkety Tesco, oferują dodatkowe usługi dla klientów, mają rozbudowane stoiska ze świeżymi owocami, wędlinami i serami. Można też w nich znaleźć wyroby lokalnych producentów.

Brytyjskie Tesco to jedna z największych na świecie sieci hipermarketów i supermarketów. Zaczynała od sprzedaży żywności, obecnie oferuje również odzież, czy sprzęt elektroniczny oraz akcesoria samochodowe. Poza Wielką Brytanią Tesco ma swoje sklepy w: Irlandii, Węgrzech, Polsce, Czechach, Słowacji, Tajlandii, Turcji, , Indiach, Korei Południowej i Malezji. Sprzedaż prowadzi za pośrednictwem ponad 6700 sklepów.

Tekst ukazał się w portalu Evigo.pl