NK Onet przejecie gry online

Grupa Onet.pl, będąca częścią Ringier Axel Springer Media AG, podpisała porozumienie z Excolimp Investemnts (firmą należącą do Rubylight Limited) o przejęciu serwisu NK.pl

Portal NK.pl (kiedyś nasza-klasa.pl) powstał w 2006 r. Dziś jest jedną z największych platform oferujących gry i drugim co do wielkości serwisem społecznościowym w Polsce.

Dystrybucja gier online

Obecnie NK.pl skupia miesięcznie ok. 5,2 mln użytkowników (Megapanel 09.2014) i jest drugim co do wielkości serwisem społecznościowym w Polsce, a jednocześnie jedną z czołowych platform z grami online w Polsce.

Decydując się na przejęcie NK.pl, Grupa Onet.pl różnicuje i poszerza swoje portfolio. Do tej pory w ramach Onetu działały trzy dedykowane grom serwisy: gry.onet, gryonline.onet oraz grydlaniej.onet. Onet współpracuje z ponad 30-toma największymi producentami gier (w tym EA, Ubisoft, Wargaming) i oferuje ponad 100 gier.

Robert Bednarski, CEO Grupy Onet.pl: „Gry online i treści z tą tematyką związane są bardzo poszukiwane przez polskich internautów. Przejęcie NK.pl to świetna szansa, żeby poszerzyć nasze portfolio i czerpać korzyści z obecnego potencjału serwisu w kontekście gier i aplikacji rozrywkowych”.

Serwisy tematyczne Onet

Założona w 1996 r., Grupa Onet to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce. Należy do niej szereg wiodących polskich przedsięwzięć internetowych, m.in. Onet – największe medium online, serwis randkowy Sympatia.pl, platforma blogowa Blog.pl, lokalizator Zumi.pl, serwis biznesowy Biznes.pl czy serwis video VOD.pl. Serwisy tematyczne prowadzone przez Onet,  m.in. takie jak Wiadomości, Sport, Biznes czy Moto są w większości liderami rynkowymi w swoich kategoriach tematycznych.

Grupa Onet inwestuje także w branżę e-commerce. W maju 2014 koncern kupił 80% udziałów w porównywarce cenowej Skąpiec.pl i serwisie z recenzjami produktów Opineo.pl Oboma serwisami nadal będą kierują ich założyciele: Mariusz Janiszewski i Paweł Kucharzak, którzy zachowali pozostałe 20% udziałów. Podobnie jak w przypadku NK.pl wartości transakcji nie ujawniono.

W listopadzie 2012 roku większościowym udziałowcem, posiadającym 75% akcji Grupy Onet, został Ringier Axel Springer Media AG.

Proces przejęcia NK.pl przez Onet jest obecnie weryfikowany przez UOKiK.