Ing online retailing

Nowa funkcja umożliwia użytkownikom aplikacji zachowywanie zdjęć paragonów za dokonane zakupy, tak aby w przyszłości, w razie potrzeby, mieć do nich łatwy dostęp.

Użytkownik może dodać zdjęcie paragonu robiąc zdjęcie smartfonem – korzystając z opcji „Zrób zdjęcie” lub wybierając zdjęcie paragonu z galerii zdjęć – opcja „Wybierz z galerii”. Każde zdjęcie można opisać korzystając z trzech pół: kwota, opis oraz data zakupu, która jest zapisywana automatycznie.

ING aplikacja mobilna
Aplikacja mobilna ING

Aplikacja ING BankMobile

Po wybraniu przycisku „Zapisz”, zdjęcie przechowywane jest w urządzeniu do czasu zalogowania użytkownika w aplikacji. Po zalogowaniu do aplikacji zapisane paragony są automatycznie przesyłane na serwer. Dostęp do zachowanych paragonów jest możliwy po wybraniu ikonki „Paragony”. Po wybraniu konkretnego paragonu wyświetla się okno ze szczegółami uzupełnionymi podczas procesu dodawania paragonu.

ING rozwiązanie mobilne
Skany paragonów trafiają do pamięci aplikacji

Aplikacja ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów, w tym przelewów walutowych, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą oraz kursów walut, a także spłatę karty kredytowej i doładowanie telefonu. Wersja na tablety umożliwia ponadto m.in. na dokonanie spłaty kredytu i wykonanie przelew z karty kredytowej.

We wrześniu 2014 aplikacja została  o możliwość  zlecenia przelewu walutowego. Bank wprowadził możliwość zlecenia przez ING BankMobile  przelewów w obcej walucie.  Obok standardowych przelewów walutowych klienci mają także możliwość wykonania przez aplikację tzw. przelewów europejskich, realizowanych w EUR do państw członkowskich lub Szwajcarii.

Elektroniczny portfel Visa

Do końca października ING BankMobile na smartfony i tablet została pobrana ponad 700 tys. razy. Aplikacja została przygotowana na urządzenia z systemami BlackBerry 10, Windows Phone 8.0, Android 2.2 oraz iOS 5 i nowszymi

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce udostępnił portfel elektroniczny V.me by Visa. Portfel Elektroniczny ING umożliwia przechowywanie w jednym miejscu danych wielu kart oraz dokonywanie za jego pomocą płatności w sklepach internetowych. Użytkownik może wprowadzić do niego karty debetowe, kredytowe, przedpłacone, charge systemu Visa i MasterCard – wydane przez różnych polskich i europejskich wydawców. Dokonywanie płatności za pomocą tego rozwiązania trwa kilka sekund, jest łatwe, a usługa jest bezpłatna.

Za pomocą Portfela Elektronicznego ING klienci mogą dokonywać zakupów w popularnych sklepach internetowych, m.in. Neckerman, Leclerc, TicketPro czy Merlin.