Wizualizacja CH-R Sukcesja w Łodzi
Wizualizacja CH-R Sukcesja w Łodzi

Prace w Sukcesji postępują zgodnie z harmonogramem, a generalny wykonawca, firma Mirbud SA, zakończyła wykonywanie stropów nad pięcioma poziomami budynku. Na pozostałych czterech prace dobiegają końca. Robotnicy zadaszają konstrukcją stalową powierzchnie należące do sal kinowych sieci „Helios” oraz izolują wszystkie kanały wentylacyjne.

Rozpoczęto instalację centralnego ogrzewania oraz rurociągów i tryskaczy, które rozprowadzą wodę po powierzchni obiektu. Ponadto zamontowano na dachu obiektu konstrukcję stalową jednego z trzech świetlików, a jeden z ośmiu obecnych na budowie dźwigów został już zdemontowany. Trwają również prace przy zewnętrznych fasadach budynku – ceglanej oraz szklanej i aluminiowej. Ku końcowi zmierzają także prace związane z podbudową posadzek oraz murowaniem ścian obiektu.

Sukcesja to wielofunkcyjny kompleks, znajdujący się w pobliżu ścisłego centrum miasta. Centrum będzie w pełni ekologicznym i energooszczędnym obiektem, pierwszym tego typu w regionie z międzynarodowym certyfikatem zrównoważonego rozwoju BREEAM. Na ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 46 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się: galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna (m.in. z 9-salowym multipleksem, kręgielnią i klubem fitness) oraz dwupoziomowy parking na ponad 1000 miejsc.

Komercjalizacją centrum zajmują się agencje CBRE oraz Colliers International. Obecnie wynajęto około 60 proc. dostępnej powierzchni handlowej. Termin oddania CH-R Sukcesja w Łodzi do użytku przewidziano na trzeci kwartał 2015 roku.