Kiko Milano
Kiko Milano w Arkadii

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami marka Kiko Milano otworzyła pierwszy salon sprzedaży w naszym kraju. Sklep oferujący kosmetyki marki znalazł się w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia.

Firma zdecydowała się na wynajęcie lokalu o powierzchni 100 mkw. na parterze Arkadii. Salon marki sąsiaduje ze sklepami innych producentów z tej branży – M.A.C., Stenders, The Body Shop, Sephora, Inglot, L’Occitane Kiehl’s czy Yves Rocher, które także znajdują się na tym samym poziomie w tej samej części obiektu.

Kiko Milano to popularna włoska marka kosmetyków oferująca ponad tysiąc produktów do makijażu pielęgnacji ciała oraz akcesoriów z branży kosmetycznej.

Firma rozwija swoją sieć wyłącznie w oparciu o otwarcia salonów własnych. Marka nie umożliwia współpracy na zasadach franczyzy. Firma posiada swoje salony w większości państw Europy Zachodniej, ale także USA. Najwięcej salonów sieci znajduje się we Włoszech – ponad 300 sklepów. Ponad 120 salonów marki mieści się w Hiszpanii, ponad 100 – we Francji, prawie 40 – w Niemczech i 20 – w Portugalii. Firma posiada też po kilka sklepów w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Austrii oraz w USA.

Polska jest pierwszym krajem części Europy Środkowej-Wschodniej, w którym firma Kiko S.r.l. otworzyła swój monobrandowy sklep. Poza salonami regularnymi marki, spółka otwiera także salony outletowe Kiko, które mieszczą się między innymi w obiektach handlowych we Włoszech.

Kiko Milano to kolejna w ostatnim czasie marka z branży kosmetycznej, która zdecydowała się na otwarcie pierwszego sklepu w Polsce. Jak już informowaliśmy, w ostatnich miesiącach otwarto sklep sieci Kiehl’s rozwijanej przez koncern L’Oreal. Ta marka także zdecydowała się na debiut w warszawskiej Arkadii.