Salon Martes Sport
Salon Martes Sport
Salon Martes Sport
Salon Martes Sport

Jak ustaliła redakcja Retailnet na koniec roku 2014 pod szyldem Martes Sport otwartych będzie 107 sklepów. Tylko na przełomie listopada i grudnia tego roku spółka otworzy ich 11. Nowe sklepy Martes Sport powstaną w: Parku Handlowym Stop.Shop. Żary, My Box w Namysłowie, parku handlowymu w Kościerzynie, Hajnówce, CH Rywal w Białej Podlaskiej, CH Dekada w Nowy Targu, Focus Mall w Rybniku, park handlowy w Żorach, Parku Handlowym Szombierki w Bytomiu, parku handlowym w Miejscu Piastowym koło Krosna czy Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

– Niezależnie od sieci Martes Sport, firma rozwija sieć sklepów outletowych pod logo Hi-tec, których na koniec roku będzie 10. Najnowszy zostanie otwarty na początku grudnia w Outlet Center w Lublinie. W październiku w Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej , otwarty został pierwszy salon marki Elbrus, nowego konceptu spółki, którego dalsze plany rozwoju są w trakcie opracowywania – mówi w rozmowie z Retailnet Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport.

Udało nam się także ustalić, jaki plany dotyczące rozwoju posiada spółka na lata 2015-2016.

– Strategia rozwoju na dalsze dwa lata, to otwieranie rocznie nie mniej niż 50 regularnych sklepów Martes Sport, tak aby w IV kwartale 2016 roku, ich liczba przekroczyła 200. Znacząca część z planowanych projektów jest już potwierdzona umowami najmu – zapewnia Tomasz Barchański.

– W przeciwieństwie do ubiegłych lat, okresem wytężonej pracy, będzie już pierwszy kwartał nowego roku. Tylko w tym okresie otworzymy 13 nowych placówek detalicznych. Będą to m.in. sklepy w: Galerii Zamek w Lublinie o pow. 750 mkw., Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim o pow. 500 mkw., Galerii Szperk w Gdyni o pow. 550 mkw. czy też Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Na przełomie ostatniego roku podjęliśmy w spółce szereg kroków w celu przygotowania się do tak dynamicznego rozwoju. Rozbudowaliśmy nasz dział budowlany, kończymy budowę nowego centrum logistycznego, powiększyliśmy zespół zajmujący się najmem. Cały czas monitorowane są również rynki krajów sąsiednich w poszukiwaniu nowych możliwości ekspansji. Decyzje w tej sprawie zapadną już wkrótce – dodaje.

Martes Sport sp. z o.o. działa od 1997 roku. Jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami sportowymi. Od 2005 roku otwiera salony o powierzchni 300-1200 mkw. Firma jest dystrybutorem i producentem takich marek jak: Hi-Tec, Arena, Iguana, Magnum, Colmar, Martes, Elbrus, Ice Peak. Jest też dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację akcesoriów firmy Nike.

W sklepach Martes Sport oprócz wyżej wymienionych marek znajdują się ponadto produkty m.in. firm: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Salomon, Ecco, Merrel, Kross, Merida, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Uvex, Viking, Spokey, Roxy czy Quicksilver.

Marka Martes Sport nominowana jest w kategorii SCF Sport Retailer of the Year 2015. Z kolei Tomasz Barchański nominowany jest w kategorii The Best Manager of the Year. Więcej informacji o zimowej edycji SCF 2015 można znaleźć TUTAJ.