Salon Martes Sport
Salon Martes Sport

Jak ustaliła redakcja Retailnet na koniec roku 2014 pod szyldem Martes Sport otwartych będzie 107 sklepów. Tylko na przełomie listopada i grudnia tego roku spółka otworzy ich 11. Nowe sklepy Martes Sport powstaną w: Parku Handlowym Stop.Shop. Żary, My Box w Namysłowie, parku handlowymu w Kościerzynie, Hajnówce, CH Rywal w Białej Podlaskiej, CH Dekada w Nowy Targu, Focus Mall w Rybniku, park handlowy w Żorach, Parku Handlowym Szombierki w Bytomiu, parku handlowym w Miejscu Piastowym koło Krosna czy Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

– Niezależnie od sieci Martes Sport, firma rozwija sieć sklepów outletowych pod logo Hi-tec, których na koniec roku będzie 10. Najnowszy zostanie otwarty na początku grudnia w Outlet Center w Lublinie. W październiku w Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej , otwarty został pierwszy salon marki Elbrus, nowego konceptu spółki, którego dalsze plany rozwoju są w trakcie opracowywania – mówi w rozmowie z Retailnet Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport.

Udało nam się także ustalić, jaki plany dotyczące rozwoju posiada spółka na lata 2015-2016.

– Strategia rozwoju na dalsze dwa lata, to otwieranie rocznie nie mniej niż 50 regularnych sklepów Martes Sport, tak aby w IV kwartale 2016 roku, ich liczba przekroczyła 200. Znacząca część z planowanych projektów jest już potwierdzona umowami najmu – zapewnia Tomasz Barchański.

– W przeciwieństwie do ubiegłych lat, okresem wytężonej pracy, będzie już pierwszy kwartał nowego roku. Tylko w tym okresie otworzymy 13 nowych placówek detalicznych. Będą to m.in. sklepy w: Galerii Zamek w Lublinie o pow. 750 mkw., Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim o pow. 500 mkw., Galerii Szperk w Gdyni o pow. 550 mkw. czy też Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Na przełomie ostatniego roku podjęliśmy w spółce szereg kroków w celu przygotowania się do tak dynamicznego rozwoju. Rozbudowaliśmy nasz dział budowlany, kończymy budowę nowego centrum logistycznego, powiększyliśmy zespół zajmujący się najmem. Cały czas monitorowane są również rynki krajów sąsiednich w poszukiwaniu nowych możliwości ekspansji. Decyzje w tej sprawie zapadną już wkrótce – dodaje.

Martes Sport sp. z o.o. działa od 1997 roku. Jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami sportowymi. Od 2005 roku otwiera salony o powierzchni 300-1200 mkw. Firma jest dystrybutorem i producentem takich marek jak: Hi-Tec, Arena, Iguana, Magnum, Colmar, Martes, Elbrus, Ice Peak. Jest też dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację akcesoriów firmy Nike.

W sklepach Martes Sport oprócz wyżej wymienionych marek znajdują się ponadto produkty m.in. firm: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Salomon, Ecco, Merrel, Kross, Merida, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Uvex, Viking, Spokey, Roxy czy Quicksilver.

Marka Martes Sport nominowana jest w kategorii SCF Sport Retailer of the Year 2015. Z kolei Tomasz Barchański nominowany jest w kategorii The Best Manager of the Year. Więcej informacji o zimowej edycji SCF 2015 można znaleźć TUTAJ.