Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

– Sieć TXM textilmarket wchodzi obecnie w kolejną fazę dynamicznego rozwoju. Najbliższe, co najmniej, 3 lata przyniosą istotne zwiększenie skali działania, sprzedaży, a także zysków. W planie jest otwieranie kolejnych sklepów zarówno w Polsce jak i zagranicą. W najbliższej przyszłości, tzn. w 2015 r., planujemy uruchomić około 50 placówek w Polsce, Słowacji, Czechach, a także Rumunii – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Redan SA, właściciel sieci w 2014 roku kontynuowała otwarcia sklepów TXM. – W ramach sieci TXM w tym roku na krajowym rynku uruchomiliśmy już 30 nowych placówek, przy czym 9 zostało zamkniętych. Do końca roku planowane jest otwarcie jeszcze około 10 nowych lokalizacji w Polsce, m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Parczewie, Bielsku Białej, Złocieńcu, czy Hajnówce. Dodatkowo na Słowacji do końca roku będziemy mieli łącznie 3 sklepy, a w Czechach jeden – wyjaśnia Bogusz Kruszyński.

Ponadto spółka w tym roku rozpoczęła ekspansję zagraniczną. – Pierwsze sklepy TXM uruchomione na Słowacji cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Sprzedaż w nich realizowana pozwala nam pozytywnie patrzeć w przyszłość w zakresie dalszego rozwoju na tych rynkach. Jeszcze w tym roku otworzymy pierwszy sklep w Czechach, a w kolejnym – najprawdopodobniej także w Rumunii – podkreśla wiceprezes Redan SA.

Sieć TXM textilmarket została doceniona przez Jury nagrody SCF Retailer of the Year 2015 poprzez nominacje w kategorii Discount. – Nominacja to potwierdzenie, że nasze wysiłki mające na celu rozbudowę sieci TXM textilmarket oraz dopasowanie jej oferty do potrzeb klientów przynoszą spodziewane efekty. Oznacza posiadanie znaczącej pozycji na rynku dyskontów odzieżowych, ale jednocześnie jest zachętą do dalszego rozwoju działalności – dodał Bogusz Kruszyński.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TXM textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TXM textilmarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.