Auchan
Auchan

Pasaż Łódzki jest pierwszym w Łodzi centrum handlowym, w którym francuska sieć Auchan otworzyła nowy hipermarket. Powstał on poprzez integrację z niemiecką siecią Real.

Prace rebrandingowe na terenie hipermarketu rozpoczęły się kilka miesięcy temu. W tym okresie sukcesywnie przebudowywano wnętrze sklepu i dostosowano jego wystrój do modelu Auchan.

Auchan w łódzkim centrum handlowym wyposażony został w 34 kasy, a aż 20 tysięcy produktów rozmieszczonych w sklepie o powierzchni 8 789 mkw.

Auchan to grupa o zasięgu międzynarodowym, która na koniec sierpnia 2014 roku uprawia działalność handlową w 839 hiper i 818 supermarketach Simply. Od momentu założenia w 1961 roku we Francji, Auchan działa i rozwija się w 15 krajach na świecie. Centra Handlowe firmy znajdują się m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, na Węgrzech, w Rosji, w Luksemburgu, Chinach, na Tajwanie oraz na Ukrainie i w Rumunii. Spółka jest grupą niezależną, nienotowaną na giełdzie. Właścicielami Grupy Auchan jest Rodzina Mulliezoraz, w ramach Akcjonariatu Pracowniczego, pracownicy firmy.

Zarządcą i komercjalizatorem Pasażu Łódzkiego jest firma Apsys, która działa na rynku od 1996 roku jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, manager projektu i zarządca nieruchomości świadcząc kompleksowe usługi na rzecz centrów handlowych. W portfolio zarządczym firmy w Polsce znajduje się obecnie 18 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 650 tys. mkw., zlokalizowanych w 13 miastach. .