Apple Pay Warsaw

Aplikacją Apple Pay można już płacić w Polsce. Rozwiązanie jest kompatybilne z terminalami obsługiwanymi przez największego agenta rozliczeniowego eService.

Oznacza to, że użytkownicy najnowszego modelu iPhonea 6 i 6 Plus, posiadający jednocześnie kartę płatniczą wydaną przez bank współpracujący z Apple, już teraz w punktach obsługiwanych przez eService mogą dokonać płatności za towary bądź usługi za pomocą telefonu.

Apple Pay z technologią NFC

Uruchomione przez Apple 20 października 2014 roku rozwiązanie Apple Pay jest nowym systemem płatności mobilnych. Funkcja dostępna jest w najnowszych iPhoneach 6 z zainstalowanym systemem iOS 8.1. Apple Pay wykorzystuje technologię NFC oraz TouchID – po dodaniu do aplikacji karty kredytowej wystarczy przybliżyć telefon do czytnika płatności bezstykowych, a następnie potwierdzić wykonanie transakcji poprzez zeskanowanie odcisku palca.

Podobnie jak w przypadku płatności bezstykowej kartą VISA czy MasterCard, do potwierdzenia płatności na wyższe kwoty niezbędne jest podanie numeru PIN.

Transakcja testowa w McDonalds

Apple Pay działa w technologii NFC, która nie jest nowością na rynku polskim. Nasz kraj należy do liderów upowszechniania tego standardu w Europie, a eService szczyci się faktem instalacji ponad 80 tysięcy urządzeń tego typu. Transakcja testowa, zrealizowana za pomocą portmonetki mobilnej Apple Pay w sieci McDonalds, przebiegła bez zastrzeżeń i została pomyślnie przeprocesowana przez system eService.

Zainteresowani Apple Pay powinni pamiętać, że aplikacja ta nie jest jeszcze dostępna poza Stanami Zjednoczonymi. Płacić w ten sposób mogą tylko posiadacze najnowszych modeli iPhonea dodatkowo posiadający kartę kredytową jednego z współpracujących z Apple Pay banków amerykańskich. Apple poinformowało, że w ciągu pierwszych trzech dni po uruchomieniu usługi, w systemie Apple Pay zarejestrowano ponad milion kart płatniczych.

Apple zapowiada ekspansję tego systemu na rynki europejskie.