Galeria Echo
Galeria Echo

W Galerii Echo w Kielcach, zostanie otwarty market szwedzkiej sieci Jula i sklep sieci Komfort. Nowi najemcy to nie tylko uatrakcyjnienie oferty, ale ważny etap procesu rewitalizacji Galerii Echo, która zakłada wydzielenie strefy hipermarketowej i modowej.

– Pozyskanie tak znanych i cenionych marek, jak Jula czy Komfort, to efekt naszej strategii polegającej na uatrakcyjnianiu oferty działających centrów handlowych. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, wzbogacając asortyment dostępny w Galerii Echo. To również odpowiedź na zmieniające się trendy rynkowe, zgodnie z którymi działające i sprawdzone centra handlowe zyskują nowe funkcje poprzez lokowanie w nich debiutujących w danym mieście marek, czego przykładem jest market sieci Jula. Pojawienie się marki Jula w Galerii Echo wiąże się również z pewnym wydzieleniem strefy hipermarketowej i modowej. W tej pierwszej gromadzimy Tesco Extra, market Jula i punkty usługowe. W drugiej, koncertujemy się na modzie, rozrywce i gastronomii – mówi w rozmowie z Retailnet Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Przykładem działań rewitalizacyjnych w projektach z portfolio Echo Investment jest m.in. remont wnętrz CHR Galaxy w Szczecinie oraz plan rozbudowy tego obiektu. Deweloper planuje również przebudowę wnętrz Pasażu Grunwaldzkiego, a także realizację retail parku przy CH Echo w Bełchatowie.

Market Jula w Galerii Echo zajmie powierzchnię ponad 3 tys. mkw. i będzie zlokalizowany na poziomie 0, w rejonie wejścia od ul. Świętokrzyskiej. Przygotowania do adaptacji pomieszczeń już się rozpoczęły, a otwarcie sklepu zaplanowano na I kw. 2015 roku. Sklep Komfort o powierzchni 1300 mkw. otwarty zostanie na poziomie +2. Komfort w Galerii Echo rozpocznie działalność również na początku przyszłego roku.

Jula to szwedzka, rodzinna sieć, która obecnie posiada w Polsce 11 sklepów oferujących wszystko, co jest potrzebne do renowacji m.in.: domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie znajdują się produkty RTV i AGD, odzież robocza i wiele akcesoriów dla osób aktywnie spędzających czas m.in. wędkarzy, piechurów, rowerzystów. Firma zatrudnia łącznie około 2,4 tys. pracowników w 72 sklepach w Szwecji, Norwegii i w Polsce. Sklepy Jula dysponują powierzchnią 3 tys. mkw.

Komfort to sieć, która obecna jest na polskim rynku od 1992 roku. Obecnie w sklepach Komfort klienci mają do dyspozycji ofertę paneli podłogowych, wykładzin, dywanów, podłóg drewnianych i drzwi oraz akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg. Sklepy zapewniają także pakiet usług dodatkowych związanych z montażem i pielęgnacją podłóg, drzwi oraz projektowaniem i szyciem dekoracji okiennych. Firma zatrudnia około 1 tys. pracowników.

Galeria Echo to jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Polsce pod względem liczby sklepów. Powierzchnia całkowita wynosi 159 tys. mkw., z czego 70 tys. mkw. przeznaczono na wynajem.

Oprócz blisko 300 sklepów i punktów handlowych, klienci mają do dyspozycji także bogatą część rozrywkową – m.in. 12-torową kręgielnię, największe w regionie centrum fitness i wielosalowe kino Helios. Na najmłodszych czeka bawialnia o powierzchni 300 mkw. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na 2,3 tys. miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci. Detan sp. z o.o. / OPEN Architekci / Zespół Architektów Echo Investment SA.