Dekada Skierniewice
Dekada Skierniewice

Do grona najemców skierniewickiej Galerii Dekada dołącza dwóch nowych najemców: Apteka Dyżurna oraz sklep z asortymentem sportowym – Cliff Sport.

Sieć Apteka Dyżurna liczy ponad 40 punktów, zlokalizowanych w północnej oraz środkowej Polsce. Jej lokal w Dekadzie Skierniewice zajmie powierzchnię 148 mkw. i będzie znajdował się na parterze obiektu.

Grono najemców zasilił również salon sieci Cliff Sport – dystrybutora odzieży i akcesoriów sportowych takich marek, jak Adidas, Nike, Puma, Reebok, Vans, Converse, New Balance, The North Face, Londsale, Asics i wiele innych. Sklep nowego najemcy sportowego ma 115 mkw. GLA. Za negocjację obydwu umów najmu odpowiada spółka BOIG Property Consulting.

– Firma Cliff Sport systematycznie rozwija się otwierając kolejne sklepy w miejscowościach powyżej 30 tysięcy mieszkańców. Uznaliśmy, iż lokal w Skierniewicach w centrum handlowym Dekada doskonale spełnia nasze oczekiwania zarówno pod względem powierzchni handlowej, jak i predyspozycji rynkowych. Jednocześnie, firma jest zadowolona z partnerskiego podejścia firmy BOIG i liczymy, że będziemy mieć możliwość kontynuowania współpracy w przyszłości – mówi Izabela Szybowska, właściciel sieci Cliff Sport.

Obie marki wzbogacą ofertę handlową, którą tworzą już m.in. Tesco, CCC, RTV Euro AGD, Empik, Rossmann czy Deichmann.

Galeria Dekada Skierniewice zrealizowana została w 2011 roku. To dwupoziomowy obiekt liczący 3410 mkw. GLA, na których zlokalizowanych jest 16 lokali handlowo-usługowych. Lokalizacja centrum przy ul. Reymonta, w bliskim sąsiedztwie śródmiejskiego Rynku, zapewnia łatwy dostęp zarówno dla pieszych, jak i zmotoryzowanych klientów.

Ze względu na dużą popularność Dekady wśród mieszkańców Skierniewic oraz potrzebę wprowadzenia nowych marek (głównie z segmentu modowego oraz gastronomicznego), inwestor podjął decyzję o rozbudowie obiektu, która rozpocznie się w przyszłym roku. Po jej zakończeniu skierniewicka Dekada zyska około 8 tys. kw. nowej przestrzeni oraz podziemny parking na 250 miejsc.

Przypomnijmy, dziewięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu oraz Brodnicy. Trwa budowa kolejnych centrów – m.in. w Malborku, planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie i Łowiczu. Docelowo sieć Dekada ma obejmować ok. 20 obiektów w całej Polsce.