Salon Kipling
Salon Kipling

Kipling to kolejna marka, która zdecydowała się na wejście do Polski w tym roku. Firma podobnie jak większość poprzednich debiutujących brandów wybrała warszawskie centrum handlowe. Pierwszy sklep Kipling rozpoczął już działalność w Centrum Handlowym Arkadia.

Salon w stołecznym centrum zajął powierzchnię 79 mkw. i znalazł się na poziomie 0 w pasażu Kopernik. Koncept salonu w CH Arkadia znany jest już na całym świecie. Od grudnia 2013 roku ponad 150 salonów marki na świecie zostało zaaranżowanych w stylu House of Kipling. Koncept ten charakteryzują m.in. jasne barwy będące tłem dla prezentowanej kolekcji.

Marka Kipling znana jest z zawrotnych wyników sprzedaży 30 torebek na minutę. Brand kojarzony jest przede wszystkim ze swoimi flagowymi produktami – torbami z marszczonego nylonu. W ofercie posiada też liczne akcesoria modowe.

Obecnie na świecie działa 285 salonów Kipling. Marka dostępna jest na 1 tys. stoiskach w sklepach (shop-in-shop), a także w 3,6 tys. sklepach multibrandowych. Brand obecny jest w ponad 55 państwach na całym świecie.

Kipling należy do porfolio marek grupy VF Corporation. W 2013 roku Kipling był najszybciej rozwijającą się marką z portfolio VF, z 20 proc. wzrostem dochodów. Marka obecnie notuje średni wzrost na poziomie 18 proc. Tym samym brand odnotowuje niemal 300 mln dolarów rocznych przychodów, a każdego roku sprzedawane jest 10 milionów torebek marki.

Kipling powstał w 1987 roku w Antwerpii w Belgii. Marka posiada w ofercie damskie torebki, torby podróżne, walizki, plecaki i akcesoria,

Sukces brandu można przypisać m.in. VF Corporation – globalnej platformie biznesowej, której Kipling jest częścią od 2004 roku.

VF Corporation – globalny lider rynku mody i lifestyle obejmuje ponad 30 marek. Wśród nich już dobrze znane w Polsce: Wrangler, Timberland, Vans, The North Face czy Eastpack i JanSport. W portfolio firmy są także marki 7 for All Mankind, Eagle Creek, Ella Moss, John Varvatos, Lucy, Majestic, Napapijri, Red Kap, Reef, Riders, Splendid i Smartwool.