Focus Mall w Bydgoszczy
Focus Mall w Bydgoszczy

Firma Atrium finalizuje przejęcie Centrum Handlowego Focus Mall Bydgoszcz. Akwizycja została w całości sfinansowana z posiadanych przez Atrium zasobów gotówkowych.

Przejęcie centrum jest jednocześnie element realizacji strategii opierającej się na wzmocnieniu działalności firmy na terenie Polski, Czech oraz Słowacji. Atrium osiągnąć ten cel poprzez przejęcia centrów handlowych generujących duże przychody.

Jak twierdzi w komunikacie Rachel Lavine, prezes Grupy Atrium, spółka ma w planach kontynuować dobrą współpracę z najemcami i rozwijać wartość obiektu.

Centrum handlowe Focus Mall Bydgoszcz zostało otwarte w 2008 roku. Obiekt jest obecnie wynajęty w 96,1 proc. Dwukondygnacyjna galeria handlowa posiada łącznie 41 tys. mkw. powierzchni GLA. Kluczowymi najemcami są tam m.in. supermarket Alma, sklep z elektroniką Saturn oraz kino Cinema City. Inne, znane marki to m.in. C&A, H&M, Reserved, Cropp, House, Bershka, Pull & Bear oraz New Yorker.

W Polsce Atrium posiada 23 działające obiekty handlowe. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu, a teraz również Atrium Felicity w Lublinie. Łącznie spółka posiada w Polsce ok. 498 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie Atrium prowadzi rozbudowę Atrium Copernicus w Toruniu.