Unia Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych
Unia Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych

Już od dłuższego czasu trwa dyskusja dotycząca wzajemnych relacji łączących deweloperów z najemcami, obie strony bowiem mają poczucie niezrozumienia wzajemnych interesów. Problem ten ma być również poruszany podczas kolejnego spotkania organizowanego przez Unię Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych, które odbędzie się 2 grudnia 2015 roku w Hotelu Hilton w Warszawie.

– Podczas spotkania chcemy kontynuować dyskusję nad problemami deweloperów centrów handlowych w Polsce. Przeprowadzimy analizę obecnej sytuacji, zdefiniujemy potrzeby oraz ustalimy w jakim kierunku rozwija się obecnie rynek centrów handlowych. Pragniemy również omówić kwestie związane z rozwiązywaniem sporów między najemcami i deweloperami. Wydaje się bowiem, że wielu takich sporów można uniknąć – wystarczy tylko wzajemne zrozumienie i współpraca. Będziemy także dążyć do odpowiedzi na szereg pytań z związanych m.in. z tym, jak powinno rozkładać się ryzyko inwestycyjne w obszarze centrum handlowego? Czy deweloper ma być odpowiedzialny za to, że do lokalu najemcy nie przychodzą klienci? Nasi specjaliści odpowiedzą także na pytania dotyczące problemów związanych z budową i prowadzeniem centrum handlowego w Polsce, opowiedzą o ekoterroryźmie i powierzchniach biologiczno czynnych budowanych na dachach i tarasach realizowanych inwestycji – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Paweł Dubis ze Stowarzyszenia Unia Deweloperów Nieruchomości Komercyjnych.

Uczestnikami spotkania będą członkowie Stowarzyszenia, a także znani deweloperzy, konsultanci i specjaliści związani z nieruchomościami komercyjnymi w naszym kraju. Patronem merytorycznym spotkania będzie portal www.retailnet.pl.

Jeżeli nie otrzymali Państwo zaproszenia, a chcieliby uczestniczyć w spotkaniu lub przystąpić do Stowarzyszenia, należy zgłosić swój udział wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: [email protected] Szczegółowy plan spotkania znajduje się na stronie internetowej http://www.udnk.pl/zaproszenia