Outlet Center Lublin

3 grudnia będzie można zrobić pierwsze zakupy w Outlet Center przy ul. Mełgiewskiej 16 D. To nie tylko pierwsze centrum wyprzedażowe w regionie, ale też miejsce o architektonicznym stylu, którego jeszcze w Lublinie nie było.

Przez ostatnie tygodnie w obiekcie trwały intensywne prace nad ukończeniem wnętrz budynku pod nadzorem architektów i projektantów. Outlet Center w niczym nie będzie przypominać innych centrów handlowych.

– To miejsce ma industrialny charakter. Do tej pory ani w Lublinie, ani w jego okolicy nie było jeszcze żadnego budynku użyteczności publicznej w podobnym klimacie. Mamy nadzieję, że wnętrza spodobają się mieszkańcom i chętnie będą nas odwiedzać nie tylko w celach zakupowych – mówi Paulina Mikołajczuk z Outlet Center.

– Wnętrze to prosta, czysta forma architektoniczna, z bardzo dokładnie przemyślanymi detalami. Industrialny charakter wnętrz udało się osiągnąć m.in. dzięki odkrytej w wielu miejscach stalowej konstrukcji. W większości widoczne są także instalacje budynku. Motywem przewodnim na ścianach jest czerwona cegła, która optycznie tworzy pionowy podział budynku. Na podłogach zastosowano gres w dwóch kolorach: szarym na głównych szlakach komunikacyjnych i brązowo- rdzawym w strefie restauracyjnej i miejscach odpoczynku – twierdzi Anna Nalewajko, architekt.

Budynek ma klimat starej fabryki również dzięki wykończeniom ścian stylizowanym na betonowe płyty oraz typowym, wielkim, przemysłowym lampom.

Autorem konceptu i projektu wnętrza Outlet Center jest firma Agencja Projektowa A-4 Smaga i wspólnicy sp.J. Natomiast inwestor to Outlet Center Retail Management SA. sp.k., wchodzący w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA., będący jednocześnie podmiotem zależnym od FORUM XXVIII FIZ. Do jej kompetencji należy rozwój obiektów handlowych typu Outlet Center. Obecnie firma realizuje takie inwestycje w Lublinie i Białymstoku, a w planach ma dalszy rozwój sieci Outlet Center w innych rejonach kraju.

CBRE jest we współpracy z inwestorem wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center zarówno w Lublinie, jak i w Białymstoku.