Rock pay blyskawiczne platnosci

Krajowy Integrator Płatności wprowadza na rynek nowy produkt RockPay, dzięki któremu sklepy internetowe mogą niemal natychmiast uruchomić sprzedaż przez aplikację mobilną.

Aplikacja RockPay nazywana jest przez jej twórców „mobilną galerią handlową”. Sklepy internetowe, które np. nie posiadają własnej firmowej aplikacji sprzedażowej, mogą uruchomić sprzedaż przez aplikację mobilną.

Dotyczy to tych sklepów, które są zintegrowane z systemem płatności Transferuj.pl oraz z jedną z porównywarek cenowych, np. z Ceneo. Obecnie aplikacja działa w wersji beta, premiera pełnej wersji będzie miała miejsce na przełomie roku.

Bez własnej aplikacji

Jeśli te dwa warunki są spełnione, sprzedawca może otworzyć swój sklep mobilny za pośrednictwem RockPay. Integracja odbywa się na podstawie dokumentacji, która przechowywana jest na koncie Transferuj.pl. Sklep internetowy, który jest zainteresowany uruchomieniem sprzedaży przez aplikację, otrzymuje fragment kodu, który musi wkleić na swojej stronie oraz dokumentację, zgodnie z którą może dokonać szybkiej integracji. Reszta dzieje się automatycznie.

„Chcemy zachęcić właścicieli sklepów do skorzystania z rozwiązania pozwalającego zyskać nowych klientów, zwiększyć liczbę zamówień i dotrzeć do wszystkich, którzy chcą zamawiać i płacić za produkty w pełni mobilnie” – mówi w rozmowie z Evigo Dawid Cichy z Krajowego Integratora Płatności S.A.

RockPay Platnosci Online
Aplikacja mobilna RockPay

Pay-by-link nieco droższy

RockPay obsługuje płatności Transferuj.pl, czyli innej marki Krajowego Integratora Płatności. Płacić można przelewem pay-by-link, za pobraniem oraz wkrótce za pomoca karty. Płatności przy odbiorze nie wiążą się z dodatkową opłatą jednak sklep musi organizować je samodzielnie. Od transakcji pobierana jest prowizja, która w przypadku pay-by-link wynosi od 2% do 3%.

Oprogramowanie, na którym działa RockPay zostało pierwotnie stworzone dla sklepu internetowego marki Piotr i Paweł. Teraz Krajowy Integrator Płatności rozszerza działanie aplikacji i udostępnia ją innym sprzedawcom.

Skaner kodów QR

Aplikacja RockPay ma też wbudowany skaner kodów kreskowych oraz kodów QR. Klient może za ich pomocą przejść do podstrony produktowej, skanując kod z gazetki promocyjnej czy billboardu.

Funkcja ta jest dostępna tylko dla tych sprzedawców, którzy posiadają konto w serwisie Transferuj.pl. Jeśli ci nie chcą integrować sklepu z aplikacją RockPay, otrzymują generator kodów, które można umieścić np. w gazetkach promocyjnych lub na stronie swojego sklepu.

Transferuj.pl jest marką spółki Krajowy Integrator Płatności S.A, która działa w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej na podstawie licencji wydanej przez KNF.

Transferuj.pl oferuje ponad 50 metod i kanałów płatności obejmujące m.in. największy wybór e-transferów, Zintegrowaną Bramkę Płatności Kartami, systemy odroczonych płatności czy autorskie rozwiązania jak mobilna galeria handlowa RockPay oraz serwis eHat.me.