Fashion day black friday wyprzedaz

Organizowana w siedmiu krajach wyprzedaż Black Friday trwała trzy dni, od piątku 21 listopada 2014 roku. W tym czasie sprzedano 200 tyś produktów z łącznym rabatem wynoszącym 8,4 mln euro.

Sklep Fashion Days odwiedziło cztery razy więcej klientów niż zwykle. Natomiast aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android, udostępnioną z okazji startu wyprzedaży Black Friday, w ciągu trzech dni pobrało 10 tys. użytkowników.

Zalety zakupów mobilnych

Udział zamówień złożonych za pośrednictwem urządzeń mobilnych wyniósł ogółem 29%, w porównaniu z 22% przed rokiem. To jasny sygnał, że klienci coraz częściej korzystają z zalet mobilnych zakupów.

Fashion days black friday

Podczas wyprzedaży Black Friday najczęściej wybierano odzież, bieliznę, obuwie, akcesoria sportowe oraz artykuły dla domu. Najchętniej kupowano marki: Vero Moda, Calvin Klein, Triumph, U.S. Polo, Puma i Big Star.

Druga odsłona wyprzedaży

Zdecydowanie częściej zamówienia składały kobiety, które stanowiły 75% klientów.

„200 tys. sprzedanych produktów i cztery razy więcej klientów to dane świadczące o sukcesie tegorocznej edycji wyprzedaży Black Friday oraz o rosnącym potencjale sprzedaży mody przez internet. Dlatego też z przyjemnością zapowiadamy drugą odsłonę wyprzedaży i zapraszamy na zakupy w Fashion Days w piątek 28 listopada – czekają rabaty do 90% i ogromny wybór produktów” – mówi Maciej Dulski, Dyrektor Zarządzający Fashion Days Polska.

Oferta Fashion Days

W ofercie sklepu Fashion Days znajduje się ponad 500 tys. produktów tysiąca marek z kategorii mody damskiej, męskiej i dziecięcej oraz obuwia, odzieży sportowej, akcesoriów i biżuterii. Platforma współpracuje wyłącznie z oficjalnymi dystrybutorami znanych światowych marek, takich jak Calvin Klein, Michael Kors, Armani, United Colors of Benetton, Nike, Converse, Desigual, Vero Moda czy Guess.

Założona w Szwajcarii w 2009 roku firma obecnie ma swoje oddziały w Polsce, Czechach, Bułgarii, Rumunii, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech. Od 2011 roku Fashion Days wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Naspers.