Salon Twoje Soczewki
Salon Twoje Soczewki

– Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie rynku na oferowane przez Twoje Soczewki usługi, nasze plany zakładają dalszy rozwój sieci sprzedaży. Rok 2015 przyniesie kilka nowych otwarć (umowy zostały podpisane). Zdecydowaliśmy również o uruchomieniu pierwszych salonów franczyzowych. Program franczyzy ruszy w styczniu 2015. W chwili obecnej dopinamy ostatnie kwestie związane z warunkami dla przyszłych franczyzobiorców – mówi redakcji Retailnet.pl Agata Szkólska Expansion Manager Avenir Medical sp. z o.o s.k.a.

– Średnia powierzchnia salonów Twoje Soczewki wynosi około 30 metrów kwadratowych. Wielkość salonu jest jednak uzależniona od przyjętego modelu działalności- jeśli otwieramy salon z samymi soczewkami poszukujemy małych powierzchni w przedziale 20-30 mkw., a jeśli decydujemy się na otwarcie standardowego salonu optycznego z pełnym asortymentem oraz gabinetem okulistycznym, optymalna powierzchnia to ok. 40- 50 mkw. – wyjaśnia Agata Szkólska.

– Koniec roku 2013 przyniósł nam nowe otwarcia w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni oraz w Poznań City Center. W roku 2014 sieć Twoje Soczewki powiększyła się o salony w Felicity w Lublinie, Factory Ursus w Warszawie oraz w Factory w Luboniu. Otworzyliśmy również stoiska firmowe w C.H. Karolinka w Opolu, w Galerii Korona w Kielcach oraz Galerii Warmińskiej w Olsztynie – dodała Agata Szkólska.

Obecnie sieć Twoje Soczewki liczy 50 placówek. Wszystkie salony są własnością Avenir Medical (żaden nie działa na zasadzie franczyzy). Najwięcej salonów znajduje się w Warszawie (10 salonów, m.in. w Złotych Tarasach, Galerii Mokotów, CH Wola Park, CH Arkadia, CH Blue City) oraz we Wrocławiu (7 salonów, m.in. w Magnolia Park, CH Marino i DH Renoma). Salony Twoje Soczewki znajdują się również w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, Centrum Riviera w Gdyni, CH Sfera w Bielsku-Białej, CH Askana w Gorzowie Wielkopolskim, Manufaktura w Łodzi, Poznań City Center, CH Jantar w Słupsku, Toruń Plaza.

W 2011 roku spółka Avenir Medical została wyłącznym dystrybutorem opraw okularowych marki DKNY (Donna Karan New York) w Polsce. Spółka prowadzi także sprzedaż w sklepie internetowym.

Avenir Medical sp. z o.o s.k.a. jest również właścicielem sieci butików optycznych De’ Lux Optica.