CH Zielone Arkady
CH Zielone Arkady

Na terenie budowanego centrum handlowego Zielone Arkady przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy.

Budowa Zielonych Arkad rozpoczęła się na wiosnę, a otwarcie jest zaplanowane jesienią 2015r. Będzie to największy obiekt łączący funkcje handlowo-usługowo-rozrywkowe zlokalizowany w Bydgoszczy. Około 200 specjalistycznych sklepów, kawiarni i punktów usługowych zajmie 51 tys. mkw. powierzchni.

– Nasz najnowszy projekt w Bydgoszczy, Zielone Arkady, odkrywa siłę miasta regionalnego, które jako największy ośrodek województwa kujawsko-pomorskiego daje ECE możliwość wykreowania kolejnego dominującego obiektu handlowego. Ten projekt dobrze wpisał się w plany modernizacji infrastruktury komunikacyjnej Bydgoszczy i wierzę, że dzięki swojemu charakterowi i lokalizacji stanie się ulubionym miejscem zakupów mieszkańców miasta na długie lata – mówi specjalnie dla Retailnet Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Od roku 1965 ECE działa, jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. Na rynku europejskim jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem. W 196 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 41 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 16 krajach około 19,5 tys, sklepów mieszczących się na powierzchni 6,5 miliona mkw. osiąga obroty na poziomie 22 miliardów euro rocznie.

Do centrów tych zaliczają się w Polsce m. in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie.