Sieć Clemente
Sieć Clemente

Włoska marka sklepów z obuwiem i akcesoriami modowymi Clemente obecna w Polsce od 2006 roku optymalizuje sieć sprzedaży i poszukuje wysp handlowych w centrach handlowych na terenie całego kraju.

– Na świecie sieć Clemente aktualnie tworzy ponad 50 sklepów. Najwięcej salonów znajduje się we Włoszech. Sprzedaż prowadzona jest także w Belgii, Luxemburgu oraz Wielkiej Brytanii. W ostatnim czasie otworzyliśmy nowy salon w Belgii i w Brukseli. W Polsce zadebiutowaliśmy w 2006 roku otwierając pierwszy sklep w centrum outletowym Fashion Hause Piaseczno. Obecnie rozpoczynamy proces optymalizacji sieci i wciąż poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji w centrach i galeriach handlowych. Po ostatnich kilku latach intensywnego rozwoju, chcemy teraz w pełni wykorzystać potencjał rosnącej popularności marki – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Olga Czerwińska, dyrektor działu rozwoju sieci, Clemente.

– Poszukujemy lokali o powierzchni od 70 do 120 mkw. w atrakcyjnych centrach handlowych generujących wysoką odwiedzalność. Aktualnie prowadzimy rozmowy dotyczące najmu z kilkoma galeriami handlowymi w Warszawie. Chcemy uruchomić nowy salon m.in. w galerii Plac Unii. Ostatnio wykupiliśmy licencje na torebki Pierre Cardin i Laure Biagiotti więc dodatkowo szukamy wysp w centrach handlowych – dodaje Olga Czerwińska.

Strategia firmy zakłada otwieranie salonów w dużych i średnich miastach, zarówno w galeriach jak i przy głównych ulicach handlowych. Salony Clemente projektowane są przez włoską pracownię architektoniczną, co jest gwarancją spójności pomiędzy wzornictwem marki, a wystrojem sklepu.

Przypomnijmy, twórcą marki Clemente jest Domenico Clemente, który w 1989 roku we Włoszech otworzył pierwszy salon i fabrykę obuwia. W 1997 podjęto decyzję o sprzedaży udziałów w spółce Albania Manufactura w celu skupienia się na rozwoju sieci sprzedaży, a rok później otwarto hurtownię obuwia w Belgii, która stała się strategicznym punktem dystrybucji do Francji, Luxemburga oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie na całym świecie działa ponad 50 salonów Clemente, a od 2006 roku firma obecna jest również w Polsce. W salonach sieci znaleźć można szeroką ofertę obuwia damskiego, męskiego i akcesoriów.