Nike
Nike

W Katowicach miał miejsce re-opening salonu Nike. Sklep mieszczący się w CH Silesia City Center zwiększył powierzchnię dwukrotnie – do 356 mkw. Tym samym salon w katowickim centrum stał się największym sklepem marki na Śląsku.

Zwiększenie powierzchni, ale także oferty sklepu jest efektem przeprowadzki marki do nowego lokalu. Prace nad nim trwały od września 2014. Nowy koncept Nike oferuje większy wybór obuwia i odzieży sportowej dla kobiet i mężczyzn, a także akcesoria sportowe. Strefy w salonie zostały natomiast podzielone na „do biegania”, „do treningu” oraz „styl”. W nowym salonie nie zabrakło także kolekcji dziecięcej.

Marka Nike w Silesia City Center obecna jest od 2005 roku. Po raz pierwszy jednak zdecydowała się na zmianę lokalizacji salonu. Nowy salon powstał w miejscu lokalu po marce Esprit.

Sklepy Nike działają w Polsce zarówno w największych, jak i średnich i małych centrach handlowych. Salony sieci otwierane są w różnych formatach od około 150 mkw. do ponad 400 mkw.

Amerykańska firma Nike to jeden z największych na świecie producentów obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Została założona w 1964 roku przez Billa Bowermana i Philipa Knighta w Washington County. Początkowo nazywała się Blue Ribbon Sports. W 1978 roku firma zmieniła nazwę na imię greckiej bogini zwycięstwa.