Supermarket Piotr I Paweł
Supermarket Piotr I Paweł

W celu utrzymania dotychczasowej dynamiki rozwoju sieci firma Piotr i Paweł wprowadziła zmiany strukturalne i organizacyjne na najwyższych stanowiskach sieci.

Z dniem 28 listopada 2014 r. nastąpiło wydzielenie z Piotr i Paweł SA oddzielnego obszaru biznesowego, w postaci spółki Piotr i Paweł Grupa sp. z o.o., skoncentrowanej na finansowaniu i rozwoju sieci, zarządzaniu aktywami oraz administrowaniu struktur nieruchomościowych. Piotr i Paweł SA natomiast koncentrować się będzie na procesach handlowych, marketingowych, jakościowych i logistycznych.

Zarządy obu struktur objęli obecni członkowie zarządu spółki Piotr i Paweł SA. Dotychczasowy prezes oraz współzałożyciel polskiej sieci supermarketów, Piotr Woś, objął stanowisko prezesa Grupy Piotr i Paweł sp. z o.o. W zarządzie tym zasiadł również Paweł Woś, Adam Puchalski, oraz Robert Krzak.

Stanowisko prezesa zarządu w Piotr i Paweł SA objął Maciej Stoiński, dotychczasowy wiceprezes oraz dyrektor handlowy sieci. Maciej Stoiński z branżą FMCG związany jest od kilkunastu lat, między innymi jako dyrektor handlowy i prokurent zarządu Lewiatan 94 Holding SA, a także prezes zarządu Pamapol Dystrybucja.

W zarządzie Piotr i Paweł SA pozostał wiceprezes Marcin Ratajczak, dyrektor handlowy spółki oraz wiceprezes Piotr Drządzewski, odpowiedzialny za procesy logistyczne.

Przedstawione zmiany stanowią kolejny, zaplanowany etap w rozwoju firmy, uwzględniający realizację nowych wyzwań – poinformowano w komunikacie.

Przypomnijmy, Piotr i Paweł to polska sieć delikatesów, która powstała w Poznaniu w 1990 roku, licząca obecnie 108 sklepów.