Dyskont Czerwona Torebka
Dyskont Czerwona Torebka

W związku z obserwowanym spadkiem notowania akcji spółki Czerwona Torebka SA na Giełdzie Papierów Wartościowych zarząd spółki oświadcza, że nie widzi żadnych fundamentalnych przyczyn obserwowanego spadku kursu akcji – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

– Według najlepszej wiedzy zarządu, w spółce nie wystąpiły żadne zdarzenia, które nie zostałyby wcześniej przekazane do publicznej wiadomości, a które mogłyby stanowić zagrożenie dla jej sytuacji finansowej oraz perspektyw jej dalszego rozwoju – powiedział Paweł Ciszek, prezes zarządu i Roland Czechmanowski, dyrektor finansowy, Czerwona Torebka SA.

Przypomnijmy, kurs akcji Czerwonej Torebki spadł o 24 proc. W ostatnim czasie notowania zarządcy sieci dyskontów i pawilonów handlowych straciły kolejne 6 proc. Kosztują teraz 3 zł, dla porównania w połowie lutego 2014 roku kosztowały około 12 zł. W ciągu tego roku akcje spółki staniały już łącznie o ponad 70 proc. Jak już informowaliśmy, po ostatnich dziewięciu miesiącach tego roku firma przy przychodach na poziomie 260 mln zł ma już aż 103 mln zł strat. Tym samym jest też zadłużona na prawie 200 mln zł.

Zarząd spółki stwierdza, że realizuje przyjęte założenia biznesowe oraz strategię inwestycyjną. Od początku tego roku zostało otwartych 19 nowych dyskontów Czerwona Torebka, obecnie funkcjonuje 25 sklepów na terenie całego kraju, a do końca roku spółka planuje otwarcie kolejnych dziesięciu dyskontów. Sieć convenience Małpka SA posiada ponad 350 sklepów Małpka Express.