amazon centrum technologiczne polska ecommerce

Amerykański gigant sprzedaży internetowej zamierza rozwijać technologie syntezy mowy. W tym celu otwiera nowe biuro w Gdańsku i poszukuje specjalistów, przede wszystkim programistów i lingwistów.

Nowi pracownicy wzmocnią zespół Ivona Software, spółki która od 2013 roku należy do Amazona. Gdańska firma, która specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych syntezatorów mowy, stanowi część prowadzonego przez Amazon centrum rozwoju technologii w Trójmieście.

Amazon zamierza dalej rozwijać te technologie i w tym celu chce zatrudniać kolejnych specjalistów. Obecnie do pracy w gdańskim biurze poszukuje 16 osób.

Programiści z biegłym chińskim

„Poszukujemy najlepszych specjalistów, zarówno programistów, jak i naukowców, którzy podzielają naszą pasję do innowacji i skupienie na potrzebach klientów” – mówi Michał Kaszczuk, lider nowo otwartego centrum rozwoju technologii w Gdańsku.

Szansę na zatrudnienie mają wysoko wyspecjalizowani programiści oraz lingwiści komputerowi, posługujący się, w zależności od stanowiska, językiem chińskim, japońskim i angielskim. Firma poszukuje również specjalisty w zakresie fonetyki.

Od wszystkich swoich przyszłych pracowników Amazon wymaga przynajmniej kilkuletniego doświadczenia i wysokich kwalifikacji w zakresie obsługi języków programowania.

Polskie technologie w urządzeniach Amazon

Firma Ivona Software zajmuje się rozwijaniem oraz dostarczaniem na rynek wysokiej jakości technologii, która jest częścią funkcji “Text-to-Speech”, “Voice Guide” oraz “Explore by Touch” na urządzeniach Amazon Fire, a także głosem urządzenia Amazon Echo.

Dzięki stworzonej przez Ivona Software technologii BrightVoice, firma dostarcza rozwiązania Text-to-Speech, które są używane i sprawdzone w milionach urządzeń mobilnych, komputerów czy systemów komunikacji i usług.

Ekspansja Amazon w Polsce

Rozwój centrum technologicznego w Gdańsku to kolejny etap wzmacniania obecności amerykańskiego potentat sprzedaży internetowej  na polskim rynku. Wcześniej, pod koniec października, Amazon otworzył w naszym kraju trzy centra logistyczne: jedno w Sadach pod Poznaniem i dwa w Bielanach Wrocławskich. Mają one obsługiwać przede wszystkim klientów z Niemiec. Zatrudnienie w centrach logistycznych znalazło łącznie ok. 6 tys. pracowników.

Jak informują przedstawiciele firmy, kluczowym powodem decyzji o otwarciu nowych centrów w naszym kraju, poza wciąż niezbyt drogą siłą roboczą, było właśnie położenie Polski w centralnym punkcie kontynentu.