Gemini Park na MAPIC
Gemini Park na MAPIC

Podczas targów MAPIC 2014 po raz pierwszy międzynarodowemu gronu oficjalnie zaprezentowano najnowszą inwestycję spółki Gemini Holding – Centrum Handlowe Gemini Park Tychy.

Krakowska spółka Gemini Holding prezentowała swoje projekty na MAPIC po raz trzeci. Międzynarodowe targi były okazją do rozmowy o już istniejących projektach – centrach handlowych Gemini Park w Bielsku-Białej i Tarnowie, ale także do prezentacji najnowszej inwestycji spółki. Polskie party, odbywające się w przeddzień rozpoczęcia targów MAPIC, na którym pojawiło się ponad 300 przedstawicieli branży retail – agentów, deweloperów i zarządców sieci handlowych, było okazją do uroczystej inauguracji najnowszego projektu firmy – Centrum Handlowego Gemini Park Tychy. Podczas spotkania prezes Gemini Holding – Rafał Sonik – podsumował dotychczasową działalność firmy, a także obecną sytuację w branży nieruchomości komercyjnych.

– Jestem pod wrażeniem waszego optymizmu. Pamiętam rok 2009 i lata następne, gdy pojawiały się wątpliwości co do przyszłości rozwoju naszego rynku. Dzisiaj takie obawy odeszły w niepamięć – mówił Rafał Sonik.

Jak dodaje Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding, targi to również okazja do rozmów biznesowych dotyczących projektów spółki.

– Tegoroczna edycja MAPIC była dla nas czasem wytężonej pracy. W ciągu zaledwie kilku dni, odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań i rozmów biznesowych z przedstawicielami sieci handlowych. Rozmawialiśmy przede wszystkim o naszej najnowszej inwestycji – centrum handlowym Gemini Park Tychy i z zadowoleniem stwierdzamy, że wzbudziła ona ogromne zainteresowanie wśród branżowego gremium. Podczas targów po raz pierwszy zaprezentowaliśmy layout centrum handlowego Gemini Park Tychy oraz omówiliśmy lokalizacje kluczowych dla projektu najemców – podsumowuje Anna Malcharek.

Gemini Park Tychy to trzecia z kolei inwestycja Gemini Holding. Łącznie do zagospodarowania jest ok. 36 tys. mkw. Gemini Park Tychy ze swoją szeroką ofertą handlową będzie docierać nawet do ok. 2,5 mln osób, mieszkających na Górnym Śląsku. Komercjalizacją obiektu zajmie się CBRE, międzynarodowa firma świadcząca kompleksowe usługi doradcze w branży nieruchomości komercyjnych.

Nowe Centrum Handlowe Gemini Park będzie zlokalizowane w jednym z większych miast aglomeracji śląskiej, w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum ponad 100-tysięcznych Tychów, a także w bliskim sąsiedztwie takich miast jak Gliwice, Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice. W bezpośrednim zasięgu obiektu (do 10 min. pieszo) znajdzie się ponad 70 tys. osób, a do 40 min. jazdy samochodem – aż ponad 2,3 mln potencjalnych klientów. Rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego Gemini Park Tychy planowane jest na początek przyszłego roku, zaś otwarcie obiektu – na przełomie 2016 i 2017 roku.

Gemini Holding to krakowska firma, która od dwudziestu lat działa na polskim rynku deweloperskim. W portfolio firmy znajdują się: Gemini Park Bielsko-Biała otwarty w maju 2009 r. i Gemini Park Tarnów otwarty w sierpniu 2010 r. W planach firmy są także kolejne inwestycje: poza Centrum Handlowym Gemini Park Tychy, planowany jest pasaż handlowy w Zakopanem i projekty w innych miastach na Śląsku oraz w Krakowie.