Galeria Neptun
Galeria Neptun

Klienci powstającej w Starogardzie Gdańskim Galerii Neptun będą mogli odwiedzać salony operatorów komórkowych Plus i T-Mobile, a także lodziarnie i kawiarnie Grycan oraz Carte d’Or. Przy podpisywaniu umów z najemcami w transakcjach właściciela galerii reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Plus i T-Mobile uzupełnią ofertę operatorów komórkowych w Galerii Neptun, w której już wcześniej swoją obecność zapowiedziała firma Play. Salony Plus i T-Mobile zajmą powierzchnię, odpowiednio, 45 mkw. i 24 mkw.

Lodziarnia Grycan (71 mkw.) oraz kawiarnia Carte d’Or (41 mkw.) to kolejni nowi najemcy, którzy swoją ofertę kierują do miłośników lodów, kaw i deserów.

– Gastronomia to nieodłączny element każdej współczesnej galerii handlowej. W ostatnich latach obserwujemy wzrost znaczenia funkcji gastronomiczno-rozrywkowej w ofercie obiektów handlowych. Podobnie jak w przypadku np. sklepów modowych, również oferta gastronomiczna powinna być zróżnicowana. Obok typowych restauracji, skład branżowy najemców wzbogacany jest często o kawiarnie czy lodziarnie. Także usługi dodatkowe, do których zaliczają się oddziały operatorów sieci telekomunikacyjnych, są lokowane w centrach handlowych, aby klienci mieli jak największy wybór – mówi w rozmowie z Retailnet Tomasz Lipiński, negocjator z działu powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.

Dotychczas w gronie najemców Galerii Neptun znaleźli się: Intermarche, Media Expert, Martes Sport, Butik I Like!, H&M, pięć marek LPP SA (Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp), Ray Obuwie, Baskoni, Pepco, Diverse, Moodo, Reporter Young, Triumph, Rossmann, Lavard, Zoo Karina, Play, Ziaja, Kolporter, Baltic Exchange, e-SmokingWorld, a także multipleks Cinema City oraz park zabaw i rozrywki Jupi Park.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia Neptun w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia najmu obiektu wyniesie ok. 24.000 mkw. Planowana data otwarcia obiektu to wiosna 2015 r. Deweloperem jest Galeria Neptun sp. z o.o., sp. k. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol sp. z o.o. Firma Cushman & Wakefield jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu.