Outlet Center Lublin
Outlet Center Lublin

3 grudnia rozpocznie działalność Outlet Center przy ul. Mełgiewskiej 16 D w Lublinie. To pierwsze tego typu centrum wyprzedażowe w regionie.

W dzień otwarcia działalność rozpocznie dwie trzecie najemców obiektu. Ci, którzy nie zdążyli przygotować lokali przed uroczystym otwarciem zapowiadają, że otworzą sklepy jeszcze przed świętami. Przez ostatnie tygodnie w obiekcie trwały intensywne prace nad ukończeniem wnętrz budynku pod nadzorem architektów i projektantów. Outlet Center w niczym nie będzie przypominać innych centrów handlowych.

– Do tej pory mieszkańcy Lublina byli zmuszeni jeździć do centrów outletowych na terenie Warszawy. Dzięki Outlet Center Lublin będą mogli zrobić zakupy w niższych cenach na miejscu. Na chwilę obecną obiekt skomercjalizowany jest na poziomie 90 proc. Szczególną zaletą jest to, że nasze centrum wyprzedażowe posiada zarówno nadziemny, jak i podziemny parking. Łącznie do dyspozycji klientów będzie 800 miejsc. Ponadto na miejscu klienci będą mogli zrobić w znajdującej się obok Castoramie – mówi dla Retailnet Bartłomiej Wójtowicz, dyrektor ds. Powierzchi Komercyjnychw w Outlet Center Retail Management SA.

Budynek outletu ma klimat starej fabryki również dzięki wykończeniom ścian stylizowanym na betonowe płyty oraz typowym, wielkim, przemysłowym lampom.

Autorem konceptu i projektu wnętrza Outlet Center jest firma Agencja Projektowa A-4 Smaga i wspólnicy sp.J. Natomiast inwestor to Outlet Center Retail Management SA. sp.k., wchodzący w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA., będący jednocześnie podmiotem zależnym od FORUM XXVIII FIZ. Do jej kompetencji należy rozwój obiektów handlowych typu Outlet Center. Obecnie firma realizuje projekt w Białymstoku, a w planach ma dalszy rozwój sieci Outlet Center w innych rejonach kraju.