ebay nowy serwis ecommerce

Przed tegorocznymi świętami eBay, amerykański gigant aukcyjny, wprowadził do sprzedaży nową kategorię produktów.

Licznych klientów odwiedzających przed świętami serwis eBay czeka niespodzianka. Na portalu pojawiła się nowa zakładka “Innovators Collective”. Klienci znajdą tu kilkanaście innowacyjnych produktów takich jak ultranowoczesne wagi kuchenne, ładowarki czy gramofon z funkcją Bluetooth. Na razie oferta dostępna jest jedynie dla internautów w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiciele eBay podkreślają, że na razie jedynie testują sprzedaż nowego asortymentu. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości oferta zostanie poszerzona, a sprzedaż designerskich elektronicznych gadżetów ruszy również na innych rynkach. Warto przypomnieć, że eBay działa w ok. 40 krajach na całym świecie.

Innowacyjność i design

Obecnie w zakładce “Innovators Collective” znajduje się jedynie kilkanaście produktów, przed samymi świętami ich liczba możne wzrosnąć do ok. dwudziestu. W zdecydowanej większości (ok. 80%) są to produkty sygnowane niszowymi markami, mało znanymi szerszemu gronu klientów. Kluczowe przy ich wyborze była innowacyjność połączona z designerskim wyglądem.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=abEfu56EjW4[/fve]

Pozostały asortyment pochodzi od znanych producentów, takich jak np. firma Nest, która należy obecnie do koncernu Google.

Miliony potencjalnych e-klientów

Produkty w sekcji “Innovators Collective” prezentowane są w prosty, nieskomplikowany sposób. Klikając na poszczególne produkty, klient znajdzie podstawowe informacje na ich temat, film prezentujący ich działanie, kilka zdjęć, oraz oczywiście cenę.

“Chcemy jak najmocniej wspierać i promować sprzedaż tego typu producentów. Chcemy pomóc zaistnieć im w świecie e-commerce. Nasz serwis ma 152 miliony aktywnych użytkowników. To wielka siła” – podkreśla David Ramadge, Director of Entrepreneurship and Venture Outreach w firmie eBay.

ebay nowa kolekcja ecommerce
Wybrane produkty z kolekcji “Innovators Collective”

Aby dodatkowo zachęcić klientów do zakupów i mocniej wypromować nowy serwis, eBay oferuje klientom 15% kupon rabatowy na produkty wybranych marek takich jak Supermechanical, Gramovox, Automatic, Fluxmob, Orbotix (Sphero), czyThe Orange Chef Co.

Pomysł eBay, aby sprzedawać innowacyjne gadżety pochodzące od niszowych dostawców, nie jest niczym nowym. Już w ubiegłym roku na podobny pomysł wpadł amerykański gigant sprzedaży internetowej Amazon, który zaoferował swoim klientom m.in. ultranowoczesne produkty wyposażenia wnętrz.