Marcin Materny, Echo Investment

Rozmawiamy z Marcinem Maternym, dyrektorem Działu Centrów Handlowych Echo Investment na temat tegorocznej działalności i osiągnięć firmy w dobiegającym końca 2014 roku.

Jaki dla Echo Investment był mijający rok?

Marcin Materny: – 2014 rok to dla nas przede wszystkim pracowity czas, który zaowocował wieloma ważnymi wydarzeniami, przez co z pewnością możemy powiedzieć, że był to udany okres dla Echo Investment. Planowo zakończyliśmy realizację dużego projektu handlowego w Kaliszu – Galeria Amber została otwarta w marcu i zgodnie z oczekiwaniami odniosła wielki sukces. Do tego największego centrum handlowo-rozrywkowego w aglomeracji kalisko-ostrowskiej udało nam się ściągnąć nieobecne dotąd w Kaliszu marki, a na szczególną uwagę zasługuje pierwszy kinowy multipleks sieci Helios, a także największy w mieście klub fitness Fabryka Formy. Galeria Amber to również przykład inwestycji, która notuje rekordową liczbę odwiedzających.

Ważnych najemców udało się też pozyskać dla Galerii Sudeckiej…

– 2014 to również intensywna realizacja Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze. Możemy pochwalić się bardzo dobrze prowadzonym procesem komercjalizacji, który obecnie wynosi prawie 95 proc. Tu również udało nam się stworzyć unikalną ofertę handlową i rozrywkową. Pierwsze wielosalowe kino Helios w mieście, największy klub fitness Fabryka Formy i centrum zabaw dla dzieci – to wszystko zlokalizowane będzie właśnie w naszym projekcie. Galeria Sudecka to wyróżniający się projektów również za sprawą retail parku, który powstanie tuż obok. W 2014 nasza spółka wygrała przetarg na działkę, na której zrealizowany zostanie park handlowy specjalizujący się w ofercie wyposażenia i dekoracji wnętrz. Mamy już podpisane umowy m.in. z Leroy Merlin oraz listy intencyjne z Komfort i Agata Meble.

A co działo się z zagranicznymi projektami handlowymi Echo Investment?

– Wiele się działo również przy naszym węgierskim projekcie, czyli centrum Mundo w Budapeszcie. Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i w 2015 roku ruszamy z realizacją tej bardzo ciekawej inwestycji. Rok 2014 to również czas aktywnego zarządzania istniejącym portfolio. W ramach poprawy atrakcyjności naszych projektów zakończyliśmy pierwszy etap przebudowy CHR Galaxy (rewitalizacja części istniejącej) oraz przygotowaliśmy projekt budowlany rozbudowy Galaxy. W tym roku rozpoczęliśmy również proces modernizacji Pasażu Grunwaldzkiego, retail parku w CH Echo w Bełchatowie oraz w Przemyślu. Rozpoczęliśmy też prace modernizacyjne w Galerii Echo w Kielcach, a także przygotowania do realizacji II fazy Outlet Park Szczecin.