Sklep Imaginarium
Sklep Imaginarium

W CH Arkadia miało miejsce oficjalne otwarcie concept shop hiszpańskiej marki oferującej zabawki – Imaginarium. Najemca zajął w obiekcie lokal o powierzchni ok. 200 mkw. W ostatnich dniach otwarto także sklep regularny marki w CH Sadyba Best Mall. Ta lokalizacja zajmuje powierzchnię 160 mkw.

Właściciele obu punktów sprzedaży zapowiadają kolejne otwarcia już w 2015 roku.

– Planujemy otwarcie co najmniej 2 nowych sklepów marki Imaginarium w przyszłym roku. W najbardziej optymistycznej perspektywie w kolejnym roku może nawet uda nam się otworzyć ich nawet 5. Na tę chwilę jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów z kolejnymi centrami handlowymi na terenie naszego kraju – mówi dla Retailnet Agnieszka Tomasiak, współwłaścicielka Imaginarium w Polsce.

– Cały czas obserwujemy rynek centrów handlowych, który zmienia się bardzo dynamicznie. Sami do końca nie wiedzieliśmy z jakim odbiorem klientów spotka się sklep w Arkadii, ale już od pierwszych dni działalności cieszy się on dużym zainteresowaniem. W związku z dalszym rozwojem jesteśmy zainteresowani galeriami w największych miastach Polski. Interesuje nas Kraków, Poznań, Łódź czy Gdańsk – dodaje.

W ciągu najbliższych trzech lat planowane jest otwarcie do 15 sklepów, z czego 10 własnych i 5 franczyzowych. Sklepy mają mierzyć średnio 150 mkw. powierzchni.

Imaginarium to marka detaliczna specjalizująca się w ofercie skierowanej do dzieci, proponująca klientom szeroki asortyment gier i zabawek głównie o charakterze edukacyjnym, wpływającym na prawidłowy rozwój dzieci. Imaginarium posiada ponad 400 sklepów, w 26 krajach na czterech kontynentach. Ponadto klienci mogą zakupić produkty dla swoich dzieci za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego Imaginarium. W Polsce współwłaścicielami sieci Imaginarium są Agnieszka Tomasiak i Veneta Petkova.

Sklep Imaginarium
Sklep Imaginarium