shoper sukces polski ecommerce

Ponad 35% właścicieli e-sklepów spodziewa się osiągnąć przed świętami lepsze wyniki sprzedaży niż w analogicznym okresie 2013 roku – takie wyniki przynosi doroczne badanie “E-commerce pod szczęśliwą gwiazdką”.

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie ankiet wśród 400 właścicieli e-sklepów działających na oprogramowaniu Shoper.

Jego wyniki napawają optymizmem. Większość właścicieli internetowych sklepów spodziewa się wzrostów na poziomie 25-49%. Ponad 10% właścicieli e-biznesów jest jeszcze bardziej optymistycznych i liczy na wzrost sprzedaży na poziomie 50-74%.

Problemy z dystrybucją

Na czym opierają swój optymizm? Po pierwsze uważają, że mają lepszą ofertę niż przed rokiem. Po drugie ich marka jest już lepiej rozpoznawalna na rynku. A po trzecie, coraz więcej osób korzysta z internetu, rośnie więc grono potencjalnych klientów.

Shoper badanie Internet

Właściciele e-sklepów mają także swoje obawy. W ich opinii największym zagrożeniem jest pogorszenie się nastrojów społecznych. Tak uważa ponad 70% respondentów. Ponad 40% wskazuje na rosnącą konkurencję, a 10% na problemy z dystrybucją towarów.

Social media sposobem na promocję

To sprawia, że właściciele e-sklepów muszą dodatkowo zachęcać klientów do skorzystania z ich usług. Dlatego 60% przygotowuje specjalną ofertę świąteczną dla swoich klientów, a 44% wprowadza do sprzedaży nowy asortyment. Popularne są również różnego rodzaju kupony rabatowe. Co ciekawe, 33% z nich deklaruje udział w Dniu Darmowej Dostawy, co ma być sposobem na zdobycie dodatkowych zamówień.

Nie zapominają również o promocji swoich e-sklepów. Tutaj rządzą social media, a zwłaszcza Facebook.

shoper raport polski ecommerce
Sposoby e-sklepów na promocję oferty

E-commerce sposobem na biznes

Branża e-commerce zyskuje w Polsce na znaczeniu. Coraz więcej osób widzi w niej szansę na zrobienie kariery i zarobienie pieniędzy. Oto 5 najczęstszych powodów otwarcia sklepu online wymienionych przez przebadanych detalistów:

  • chęć prowadzenia własnego biznesu
  • zmiana kanału sprzedaży (np. z portali aukcyjnych)
  • rozwój firmy
  • zapotrzebowanie rynku
  • internet to przyszłość

 

Ankietowani wskazali także na 5 największych zalet gotowego sklepu internetowego

  • szybkość działania
  • intuicyjna obsługa
  • integracja z serwisami zewnętrznymi
  • wsparcie techniczne
  • wygląd sklepu

 

Ile zarabia się na e-sklepie

Badania przynoszą także ciekawe zestawienie dotyczące obrotów sklepów internetowych. Najwięcej z nich, bo ponad 27%, notuje miesięczne obroty na poziomie 2 tys. złotych. Między 2 a 5 tys. zarabia niecałe 13% e-sklepów. Co ciekawe, niemal 20% właścicieli serwisów internetowych zadeklarowała, że ich obroty przekraczają 10 tys. złotych.

shoper raport inwestycje
Raport “E-commerce pod szczęśliwą gwiazdką”

Oprogramowanie Shoper to kompleksowe narzędzie do prowadzenia sklepu internetowego, z którego korzysta już ponad 10 000 firm. Twórcą i dostawcą rozwiązania jest spółka DreamCommerce.