Poczta polska sprzedaż internetowa

Do Świąt Bożego Narodzenia kurierzy Poczty Polskiej będą doręczać paczki klientom także w soboty i niedziele. Wszystko po to, by sprawnie obsłużyć szczyt świąteczny.

Akcja jest skierowana głównie do klientów dużych miast wojewódzkich, gdzie można zaobserwować najwięcej zamówień na przesyłki paczkowe zamawiane w internecie i doręczyć przesyłki bezpośrednio do odbiorców.

Rekordowa liczba przesyłek

„Poczta Polska jest obecnie najchętniej wybieranym partnerem logistycznym przez sklepy internetowe. Biznes paczkowy to dla Spółki jeden z najważniejszych elementów strategii rozwoju” mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej.

Poczta polska flota
Flota samochodowa Poczty Polskiej

Poczta Polska ocenia, że ten rok będzie rekordowy pod względem liczby obsłużonych paczek. Ma to związek z bardzo szybkim rozwojem handlu internetowego. W ostatnich badaniach Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia do zamiaru zakupu prezentów przez internet przymierza się aż 80% respondentów, a 70% badanych wybierze Pocztę Polską jako doręczyciela paczek z prezentami.

Także ostatni barometr świąteczny Poczty Polskiej wskazuje, że już w tym roku wyślemy rekordową liczbę paczek. Odczyt Barometru Świątecznego Poczty Polskiej dla ostatniego tygodnia listopada wyniósł 129,89%. Oznacza to, że w okresie od 24 do 30 listopada Polacy wysłali o 29,89 proc. więcej paczek niż średnio w okresie od początku lutego do końca października tego roku.

Paczka śledzona w internecie

Poczta Polska jest przygotowana do rekordowego roku paczkowego. Paczki z całej Polski są sortowane w 14 centrach rozdzielczych w kraju. Każdą paczkę można śledzić w internecie na stronie emonitoring.poczta-polska.pl. Dodatkowo, Poczta udostępnia wszystkim możliwość informowania smse-em lub emailem o nadchodzącej paczce. Nadawcy dostają także sms lub emaile z potwierdzeniem o dostarczeniu paczki.

Firma inwestuje we flotę pojazdów doręczających paczki i ładunki logistyczne. Od stycznia 2013 roku Poczta wymieniła blisko 2,2 tys. pojazdów. W tym roku wprowadziła 600 nowych aut z trzech tysięcy jakie wymieni do końca 2015.