Płatności Bitcoinem w Europie

System do realizowania płatności Bitcoinami stworzony przez Coinzone jest już dostępny na rynku europejskim.

Coinzone zakończył testy wersji beta systemu, który ułatwia przeprowadzanie transakcji wirtualną walutą Bitcoin. Obecnie system jest dostępny w krajach europejskich. Za jego pośrednictwem można w sposób intuicyjny przeprowadzać transakcje Bitcoinem, zarówno online jak i w punktach sprzedaży.

Potencjał Bitcoina

Dzięki Coinzone można wykorzystać pełen potencjał płatności Bitcoinem, korzystając z kilku narzędzi. Sklepy internetowe mogą przyjmować płatności online stosując dostarczaną przez Coinzone podstronę typu checkout. Jest ona dostępna w 11 językach.

System został zintegrowany z czołowymi platformami e-commerce, posiada wtyczki koszyka zakupów. W system wbudowane jest też API pozwalające dostosowanie rozwiązania do konkretnych potrzeb e-sklepów. Internetowe płatności Bitcoinem można realizować w sprzedaży internetowej oraz mobilnej.

Bez barier walutowych

Coinzone oferuje też aplikacje mobilne na Android i iOS, w 11 językach. Dzięki nim można płacić Bitcoinem w punktach sprzedaży stacjonarnej. Użytkownicy zarządzają płatnościami za pomocą panelu administracyjnego wyposażonego w funkcje analityczne. Można z niego korzystać na wszystkich rodzajach urządzeń.

„Europejscy przedsiębiorcy zyskują dostęp do najbardziej nowoczesnych technologii. Dzięki Coinzone, nie są zdani na skomplikowane i uciążliwe systemy, które wiążą się z organizowaniem płatności walutowych” – komentuje prezes firmy, Manuel Heilmann.

Europejska technologia

„Jako europejska firma, od początku skupiamy się na tym, by dostarczyć dostosowane do konkretnych rynków rozwiązania dla użytkowników Bitcoina. Technologia powstała w Europie i jest przeznaczona dla Europejczyków. Dzięki nam można bez ryzyka przyjąć płatność w Bitcoinach, a otrzymać euro” – dodaje.

Coinzone ma siedzibę w Amsterdamie, powstał wiosną 2014 roku. Firma została założona przez Manuela Heilmanna Radu Georgescu, związanego wcześniej z PayU, oraz Diwakera Singha, którego firma GECAD Group zainwestowała w startup milion euro.