Centrum handlowe, fot. Shutterstock

W Zielonej Górze powstanie nowy obiekt handlowy typu convenience. Projekt zakłada budowę centrum handlowego o powierzchni około 5 tys. mkw., w którym znajdzie się kilkanaście lokali handlowo-usługowych.

Projekt będzie miał format parku handlowego, gdzie wejścia do poszczególnych sklepów będą bezpośrednio z parkingu. Bezpłatny parking i lokalizacja przy głównej ulicy miasta to, jak podkreślają inwestorzy, główne atuty projektu.

– Jesteśmy przekonani, iż w Zielonej Górze brakuje miejsca, gdzie klienci mogą szybko zrobić zakupy nie wchodząc do środka obiektu handlowego. Nasz projekt dodatkowo będzie mieścił się w centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów Castorama i Carrefour oraz restauracji McDonald’s – mówi prezes Dariusz Łodyga z firmy Emporio sp. z o.o., która jest inwestorem.

Obecnie prowadzone są negocjacje z kluczowymi najemcami. Planowana data otwarcia to IV kwartał 2015 r. Komercjalizacją zajmuje się firma Retail Concept.

Firma Retail Concept, specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Do głównych obszarów jej działalności należą: komercjalizacja i rekomercjalizacja centrów handlowych, opracowania koncepcji architektoniczno-handlowych, a także badania rynkowe dla planowanych i istniejących centrów handlowych. Firma reprezentuje również najemców w procesie rozwoju sieci sklepów.