Salon Szachownica
Salon Szachownica

Nowy Sącz i Zamość to kolejne miasta, w których sieć sklepów z odzieżą Szachownica otworzyła swoje nowe sklepy. Obecnie na terenie Polski działają już 54 sklepy zlokalizowane głownie w galeriach handlowych.

3 grudnia 2014 roku został otwarty sklep w CH Gołąbkowice w Nowym Sączu, natomiast dzień później w Galerii Lwowskiej w Zamościu.

– W całym roku 2014 Szachownica konsekwentnie kontynuuje rozwój sieci, koncentrując się na lokalizacjach zapewniających duży ruch. Łącznie zostało otwartych 10 nowych sklepów. W 2015 roku w dalszym ciągu chcemy się rozwijać, realizując wcześniej założoną strategię – mówi redakcji Retailnet Artur Kuczyński – prezes zarządu spółki Joart SA, właściciel sieci Szachownica.

– Obecnie poszukujemy atrakcyjnych powierzchni liczących od 250 do nawet 500 mkw. w zależności od wielkości miasta i potencjału danej lokalizacji. Obecnie trwają negocjacje kolejnych umów najmu, o czym będziemy informować na bieżąco – dodaje Artur Kuczyński.

Szachownica to ogólnopolska sieć sklepów odzieżowych, oferująca odzież damską, męską i dziecięcą oraz akcesoria. Firma działa na polskim rynku od 2002 roku. Oprócz salonów firma prowadzi również sprzedaż produktów on-line za pośrednictwem własnego sklepu internetowego. Sklepy sieci Szachownica swoją ofertę kierują przede wszystkim do ludzi młodych dla których liczy się wysoka jakość w niskiej cenie. Wnętrza sklepów na tle konkurencji wyróżniają się przestrzennością i jasną kolorystyką, które poprawiają komfort podczas zakupów. Dynamiczny rozwój sieci sklepów, wsparty konsekwentnymi działaniami promocyjno-marketingowymi, pozwala firmie na ciągłe zwiększanie udziału w rynku dyskontów odzieżowych w Polsce.