Salon CCC w Niemczech

Firma CCC SA regularnie pomnaża liczbę swoich salonów nie tylko w polskich, ale także w zagranicznych centrach handlowych. W ostatnich dniach swoją działalność rozpoczął nowy salon sieci w Rumunii.

Sklep polskiej spółki znalazł się w Centrum Handlowym Plaza Romania w Bukareszcie. Salon zajmuje lokal na pierwszym poziomie galerii. W ofercie znajdują się wszystkie marki, które można znaleźć w salonach CCC na terenie Polski.

Na koniec września 2014 roku spółka posiadała sieć 25 salonów z obuwiem i dodatkami na terenie Rumunii.

W ostatnich dniach CCC zdecydowało się także otworzyć swój największy dotychczasowy sklep. Znalazł się on w Berlinie w Niemczech. Sklep o powierzchni 2134 mkw. mieści się w prestiżowym miejscu przy Alexanderplatz. Salon rozmieszczony jest na 3 piętrach.

Do roku 2015 CCC zamierza stać się największą firmą obuwniczą w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech i ugruntować pozycję niekwestionowanego lidera na rynku obuwniczym w Polsce. Spółka w latach 2013–2015 planuje zwiększyć łącznie powierzchnię handlową dwukrotnie (przyrost netto o około 200 tys. mkw.).

Na koniec września 2014 roku spółka posiadała sieć złożoną ze sklepów własnych i agencyjnych (443 w Polsce, 75 w Czechach,28 na Słowacji, 55 na Węgrzech, 12 w Austrii, 7 w Chorwacji, 2 w Turcji, 15 w Niemczech, 4 na Słowenii,) oraz sklepy franczyzowe (9 w Polsce, 25 w Rumunii, 5 w Rosji, 6 na Łotwie, 2 w Kazachstanie i 4 na Ukrainie).

Sieć CCC została nominowana do nagród SCF Footwear Retailer of the Year 2015 oraz SCF Best Expansion Retailer of the Year 2015.