Projekt Vis a Vis
Projekt Vis a Vis

6 grudnia 2014 roku odbyło się otwarcie centrum handlowego Vis à Vis zlokalizowanego w Łodzi przy ulicy Zgierskiej. Jest to kolejny, po oddanym w 2011 roku w Radomiu, obiekt rozwijanej przez grupę Capital Park sieci Street Mall Vis à Vis.

Na ponad 5,6 tys. mkw. znajduje się kilkanaście lokali, których dobór odpowiada na potrzebę dokonywania przez konsumentów codziennych, szybkich zakupów w drodze do domu. Największą powierzchnię zajmuje supermarket spożywczy Intermarche. Ponadto w Vis à Vis działają także m.in.: Pepco, drogeria Rossmann, salon optyczny, piekarnia Z pieca rodem. W najbliższych dniach swoje lokale otworzą także; Euro Apteka i Przysmaki Regionu, a na początku 2015 roku – klub znanej łódzkiej sieci Fit Fabric Fitness oraz salony Ziaja i Play.

Street Mall Vis à Vis Łódź znajduje się wśród największych osiedli mieszkaniowych dzielnicy Bałuty, w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych. Dla klientów obiektu przeznaczono 100 miejsc parkingowych.

– Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, mieszkańcy Łodzi jeszcze przed świętami zyskali kolejne miejsce do dokonywania zakupów. Koncept Vis à Vis jest odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku. Jest to format idealnie dopasowany do potrzeb klienta, który liczy na łatwość i szybkość zakupów – podkreśla Wojciech Nowakowski, Investment Manager w Grupie Capital Park.

W projektach typu convenience kluczowa jest doskonała lokalizacja, która zapewnia dostęp szerokiemu gronu klientów. Vis à Vis Łódź spełnia wszystkie te wymagania – dodaje.

Grupa Capital Park, we współpracy z sąsiadującym marketem budowalnym Castorama, zagospodarowała także teren przy inwestycji, realizując m.in. plac zabaw dla dzieci.

Budowa Vis à Vis w Łodzi rozpoczęła się w lutym 2014 r. i została ukończona w 10 miesięcy. Oprócz budowy obiektów handlowych, Grupa Capital Park zajmuje się również akwizycją nieruchomości ze znacznym potencjałem budowy wartości. W związku z wdrażaną właśnie strategią rozwoju formatu street mall, grupa Capital Park przejęła obiekt zlokalizowany przy Szosie Lubickiej w Toruniu, który po planowanym na początek 2015 r. rebrandingu stanie się trzecim centrum Vis à Vis w Polsce. W chwili obecnej trwają również rozmowy z właścicielem nieruchomości handlowych zlokalizowanych w Trójmieście oraz w okolicach Poznania, które w przyszłości zasilą bogate portfolio należących do Capital Park obiektów handlowych oraz multifunkcjonalnych.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Diehl Architekci. Generalnym wykonawcą była firma Budimex SA, a za proces komercjalizacji centrum odpowiadała firma The Blue Ocean Investment Group.