Avon

Avon

Zgodnie z zapowiedzią w Centrum Handlowym Złote Tarasy w Warszawie ruszył pierwszy salon Avon Studio w naszym kraju. Salon o powierzchni 190 mkw. zlokalizowany jest na parterze galerii.

Avon Studio to pierwszy ogólnodostępny salon marki Avon, który jest kombinacją sprzedaży bezpośredniej i handlu tradycyjnego. W ofercie salonu oprócz testowania i zakupu kosmetyków, można także zrobić makijaż lub manicure oraz skorzystać z profesjonalnych porad konsultantek marki. Dla gości zaplanowano kilkanaście stanowisk.

Firma znana jest z dystrybucji swoich kosmetyków za pośrednictwem konsultantek współpracujących z Avon. W dalszym ciągu działania marki będą opierały się na tego typu dystrybucji produktów, a salon Avon Studio ma przybliżyć kosmetyki brandu głównie klientom, którzy do tej pory nie mieli możliwości z ich skorzystania lub robili to sporadycznie.

Avon Products to przedsiębiorstwo o zasięgu ogólnoświatowym, zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków, sprzedające je w systemie sprzedaży bezpośredniej korzystając z marketingu wielopoziomowego. Przedsiębiorstwo działa w ponad 135 krajach. Najszybciej rozwijające się rynki to Rosja i Chiny.

Przedsiębiorstwo powstało w Nowym Jorku, w 1886 jako California Perfume Company. Jego założycielem był (wówczas 28-letni) David H. McConnell. Od 1939 działa pod nazwą Avon Products Inc.. W 1959 powstały pierwsze biura europejskie – w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Avon Cosmetics Polska powstał w 1992 roku.