Salon Pako Lorente
Salon Pako Lorente

Urośnie sieć sklepów z modą męską polskiej marki Pako Lorente. Jak zapowiada w rozmowie z portalem Retailnet Rafał Chrapkowicz, prezes spółki, w planach jest otwarcie jeszcze 4 sklepów do końca tego roku.

– W ostatnim czasie nasza sieć wzbogaciła się o kilka nowych salonów sprzedaży. W ciągu ostatnich trzech tygodni oddaliśmy do użytku nowe sklepy w CH Atrium w Koszalinie o powierzchni 170 mkw., parku handlowym Vivo! Piła o powierzchni 79 mkw. i w Bielsku Białej w Gemini Parku, gdzie nasz sklep ma 80 mkw. Już niebawem ruszą 4 kolejne sklepy. Do 15 grudnia tego roku uruchomimy lokale w CH Magnolia Park w Wrocławiu, outlecie Fashion House w Gdańsku, Factory Kraków oraz Outlet Białystok. Wszystkie sklepy będą miały od 120 – do 160 mkw. powierzchni handlowej – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Rafał Chrapkowicz, prezes spółki Pako Lorente s.c.

Spółka nie ogranicza się jedynie do ekspansji na terenie Polski. Aktualnie posiada 3 sklepy na Słowacji i planuje wejście na rynek czeski. Pierwszy sklep na słowackim rynku Pako Lorente otworzył dwa lata temu w miejscowości Zwoleń. Na początku tego roku ruszył salon w Bratysławie w CH Polus, a ostatnio w miejscowości Levice.

– Na rynek słowacki wchodzimy otwierając na początek sklepy franczyzowe. Badamy rynek i szukamy atrakcyjnych lokalizacji. W planach jest także ekspansja w Czechach. Prowadzimy negocjacje z kilkoma centrami handlowymi – dodaje prezes Pako Lorente.

Salon Pako Lorente
Salon Pako Lorente

Sieć Pako Lorente jest rozwijana dotychczas w galeriach handlowych w całej Polsce, brane pod uwagę są miejscowości liczące powyżej 30 tys. mieszkańców, a w nowej strategii widziane są również salony przy głównych ulicach handlowych. Wszystkie przyszłe salony marki będą mieć od 120 do 180 mkw. powierzchni. Obecnie działa około 30 salonów zlokalizowanych na terenie całego kraju.