Dekada Grójec
Dekada Grójec

Wysoka odwiedzalność, rosnące obroty najemców oraz prestiżowa nagroda w międzynarodowym konkursie CEE Retail Real Estate Awards, w kategorii CEE Retail Park of the Year 2013 – to podsumowanie pierwszego roku działalności Dekady Grójec.

Dekada Grójec to siódma z kolei inwestycja w portfolio spółki Dekada Realty, która zajmuje się przede wszystkim budową centrów i galerii handlowych typu convenience, służącym wygodnym i szybkim zakupom. Działająca od listopada 2013 r., grójecka Dekada jest pierwszym tego typu obiektem w mieście.

– Kluczową kwestią przy budowaniu nowego obiektu jest dobór odpowiedniej lokalizacji. Teren na którym znajduje się grójecka Dekada jest położony przy północnej obwodnicy miasta, w pobliżu drogi krajowej S7, a to zapewnia dogodny dojazd dla mieszkańców miasta i całego regionu. Od pierwszych tygodni po otwarciu widzieliśmy, że w Grójcu brakowało nowoczesnego miejsca handlu, w którym mieszkańcy mogą oszczędzić czas, robiąc wszystkie najpotrzebniejsze zakupy w jednym obiekcie, bez konieczności przemieszczania się po mieście lub jeżdżenia do odległej o kilkadziesiąt kilometrów Warszawy. To przekłada się na dobre wyniki odwiedzalności i stale rosnącą popularność obiektu – komentuje Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada Realty.

Potencjał grójeckiej Dekady dostrzegły też sieci handlowe, które otworzyły tam swoje lokale. Ofertę handlową obiektu, którą od początku tworzą m.in. Biedronka, Media Expert, CCC, Martes Sport i supermarket drogeryjny Rossmann, we wrześniu b.r. wzmocniła również sieć księgarni Empik. Jak podkreślają najemcy, po roku funkcjonowania obiektu osiągają zadowalające wyniki oraz cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Grójca i okolic.

– Dzisiaj możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z lokalizacji sklepu i z funkcjonowania centrum. Sądzimy, że zadecydowały o tym m.in.: właściwy dobór najemców, duża liczba zmotoryzowanych mieszkańców, rozpoznawalność marki Rossmann. Dekada w Grójcu to kolejne centrum tego samego inwestora, posiada on już spore doświadczenie w zarządzaniu takimi obiektami, tak więc nie odnotowaliśmy problemów dotyczących bieżącego funkcjonowania naszego sklepu – mówi Sławomir Misiak, dyrektor Działu Ekspansji sieci Rossmann.

– Salon obuwniczy CCC obecny jest od roku w galerii Dekada Grójec. Od samego początku przez cały ten okres CCC cieszyło się ogromnym zainteresowaniem klientów. Rok funkcjonowania salonu w Galerii Grójec przyniósł zadawalające wyniki sprzedażowe, aczkolwiek Spółka oczekuje jeszcze lepszych rezultatów na przestrzeni kolejnych lat – dodaje Anna Natanek, kierownik Biura Organizacji i Relacji Inwestorskich.

Sukces Dekady w Grójcu to nie tylko dobre wyniki odwiedzalności oraz sprzedaży. Obiekt został wyróżniony w jednym z prestiżowych konkursów branży nieruchomości komercyjnych z regionu Europy Centralnej i Wschodniej – CEE Retail Real Estate Awards. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 13 lutego 2014 roku w Warszawie, Dekada Grójec zyskała tytuł Retail Park of the Year. W konkursie oceniana była jakość projektu, efektywność budowy, lokalizacja i sukces komercyjny.

Zlokalizowana przy ul. Armii Krajowej, Dekada Grójec zajmuje powierzchnię 5, 4 tys. mkw. GLA, na której usytuowanych jest 16 lokali handlowych oraz liczne punkty usługowe. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 50 i trasy szybkiego ruchu S7, co gwarantuje dogodny dojazd nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i całego powiatu. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów również parking na 180 miejsc. Za wynajem powierzchni handlowej w obiekcie odpowiada spółka BOIG Property Consulting.

Pod szyldem Dekada działa obecnie 9 obiektów: w w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu oraz Brodnicy. Kolejne inwestycje planowane są także w Malborku, Ciechanowie, Nysie i Łowiczu.