Focus Mall w Bydgoszczy
Focus Mall w Bydgoszczy

Spółka Atrium European Real Estate Limited ogłasiła, że sfinalizowała zakup Centrum Handlowego Focus Mall w Bydgoszczy od firmy Aviva Investors za kwotę 122 mln euro.

– Z przyjemnością potwierdzamy sfinalizowanie zakupu tego wiodącego i nowoczesnego centrum handlowego, doskonale zlokalizowanego w ścisłym centrum miasta. Cieszymy się na współpracę z najemcami centrum, która zapewni Focus Mall trwały sukces – Rachel Lavine, prezes zarządu Grupy Atrium.

Transakcja została sfinansowana ze środków własnych i jest zgodna ze strategią Atrium, która zakłada uzyskanie dominującej pozycji na rynkach nieruchomości handlowych w Polsce, Czechach i na Słowacji poprzez zakup wysoce rentownych centrów handlowych, które uzupełniać będą aktualny portfel spółki.

Centrum Handlowe Focus Mall, wynajęte w 96,1 proc, to największe centrum handlowe w Bydgoszczy, ósmym co do wielkości mieście w Polsce. Centrum Handlowe Focus Mall obejmuje 41 tys. Mkw. powierzchni najmu mieszczącej się na dwóch poziomach. Poza głównymi najemcami, do których należą delikatesy Alma, elektromarket Saturn i multipleks Cinema City, w centrum swoje sklepy ma wiele innych, znanych międzynarodowych i polskich marek, m.in. C&A, H&M, Reserved, Cropp, House, Bershka, Pull & Bear i New Yorker.

Atrium to wiodąca spółka sektora nieruchomości prowadząca działalność głównie w zakresie inwestycji na rynku nieruchomości handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zarządzania obiektami i ich rozwoju. Na dzień 30 września 2014 r. w rękach Grupy znajdowało się 153 centrów handlowych i nieruchomości detalicznych w siedmiu krajach o wartości rynkowej 2,5 mld euro i całkowitej powierzchni użytkowej brutto wynoszącej 1,3 mln mkw. W 2013 r. Grupa Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 203,5 mln euro.